MIPIM 2016'da Yatırımcının Önceliği Yeşil Binalar Oldu

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM, Fransa’nın Cannes şehrinde dün başladı. 18 Mart’ta sona erecek fuar 89 ülkeden yaklaşık 22 bin gayrimenkul profesyoneli ile 4 bin 800 yatırımcı ve finans kuruluşunu bir araya getiriyor. Fuarda bin adet proje sergileniyor. Türkiye 850 katılımcı ve kapladığı 1700 metrekarelik alanda 90 ülke arasında ilk 5’te yer alıyor. Fuarda Türk kurum ve kuruluşlarına ait 50 stant bulunuyor.

Fransa'nın Cannes kentinde yaklaşık 90 ülkeden uluslararası yatırımcıları, iş geliştiricileri, mimarları, şehir plancılarını, yerel ve kamu yöneticilerini buluşturan gayrimenkul fuarı MIPIM 15 Mart 2016 tarihinde başladı. 22 bini aşkın gayrimenkul profesyonelini buluşturan fuarın bu yılki teması ise ‘küresel iklim değişikliğinin gayrimenkul sektöründeki etkileri’. Paris’te birkaç ay önce gerçekleşen İklim Zirvesi’nin ardından çevre vurgusuyla öne çıkan MIPIM 2016'da Türkiye’nin büyük gayrimenkul firmalarının yanı sıra iddialı projeleriyle uluslararası yatırımcıyla işbirliğine girmek isteyen şehirleri uluslararası yatırımcıdan büyük ilgi gördü. Türkiye’den pek çok belediye başkanı ve ticaret odası başkanının kendi şehrini temsil ettiği MIPIM’de ülke açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı gerçekleştirdi.

Yatırımcının gözdesi yeşil binalar

Gerek şehirlerini gerekse de şirketlerini temsil için Türkiye’den MIPIM’e katılanlar, fuarın bu yılki temasına uygun tanıtımlarıyla ilgi gördüler. MIPIM’de stant açan Özak GYO ve Tahincioğlu, yeşil bina sertifikalı projelerini yabancılara tanıtırken, yine fuar katılımcılarından Ağaoğlu, Anadolu Gayrimenkul, Soyak Holding, Zorlu Holding de birebir görüşmelerle yeşil bina sertifikalı projelerini anlatma fırsatını buldular.

Tahincioğlu, MIPIM Fuarı’na, İstanbul’un önemli lokasyonlarından Levent ve Ataşehir’de devam eden 3 yeni projesiyle katıldı. Dünya prömiyerini MIPIM’de yapan Büyükyalı İstanbul projesi, Cannes’da yabancılara ‘iyi yaşam’ konseptini anlattı. BÖzak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığının İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda inşasına başladığı Büyükyalı İstanbul projesi, eylül ayında satışa sunulmadan önce MIPIM’de dünya vitrinine çıktı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)