​Modernize Edilen Asansörler Daha Güvenli, Daha Ekonomik, Daha Konforlu

Otis Türkiye, binalardaki ulaşımı hızlandıran yenilikçi çözümlere imza atmaya devam ediyor. Otis, ileri teknolojisiyle gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmalarıyla asansörlerin verimliliğini, konforunu ve emniyetini arttırmaya yönelik yaratıcı çözümler sunuyor.

Serviste mükemmellik ilkesiyle, her geçen gün büyüyen bir coğrafyada servis hizmeti sunan Otis Türkiye; modernizasyon programları kapsamında, pek çok inovatif teknolojiyi geliştirerek uygulamaya devam ediyor. Üretim kapasitesi ve geniş yedek parça stoku ile Türkiye’nin en yaygın asansör firması olduklarını belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Gökdelenlerdeki yüksek hızlı asansörlerden, birkaç katlı apartmanlardaki asansörlere kadar tüm ünitelerin modernizasyonu, aynı deneyim, donanım ve emniyetle hareket eden uzman ekiplerimiz tarafından yapılıyor.

Doğru teknik, ekipman ve teknolojileri doğru noktalara uyguladığımız modernizasyon çalışmalarımızla, enerji maliyetlerini azalttığımız asansörleri emniyetli ve konforlu bir hale getiriyoruz. Yenilikçi teknolojilerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.

Her bir uygulama, kontrol ve emniyeti artırıyor

Otis Türkiye’nin geliştirdiği EMS Panorama, Compass Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi gibi her bir uygulama, bina trafiğinin iyileştirilmesi, sistem kontrolü ve emniyetin artmasını sağlıyor.

Güncel emniyet standartlarına erişim

Asansörlerde kapı mekanizmasının değişimi, asansör kumanda panosunun yenilenmesi ve tahrik sisteminin regeneratif hale getirilmesi gibi çalışmalarla modernizasyon gerçekleştiren Otis Türkiye, mevcut asansörlerin en güncel emniyet standartlarıyla donatılmasını sağlıyor. Otis Türkiye’nin modernizasyon çözümleri asansörlere yüksek emniyet standartları, yüksek duruş hassasiyeti, sarsıntısız seyir, yüksek performans, maksimum enerji tasarrufu, düşük işletim maliyeti ve çağdaş, estetik bir görünüm gibi özellikler kazandırmayı içeriyor.

OTIS MODERNİZASYON PAKETLERİ

Temiz enerji üretimini destekleyen ‘ReGen Tahrik Sistemi’

Otis’in makine dairesi, asansör kuyusu, asansör kabininde yapılan modifikasyonlarla beraber emniyet uygulamalarını kapsayan modernizasyon hizmeti, Ekonomik Paket şeklinde sunuluyor. Yüzde 75’e varan enerji tasarrufu sağlayan ‘ReGen Tahrik Sistemi’, çelik halatlara göre daha hafif ve uzun ömürlü yassı çelik kayış, yüzde 50 daha fazla verim sağlayan kompakt dişlisiz makine, daha şık ve prestijli kabinleri kapsayan Gen2 Paketi de, işletme maliyetlerini düşürerek yüksek performansı garantiliyor. ‘ReGen Tahrik Sistemi’, tam yüklü asansör kabini aşağı doğru ya da hafif yüklü kabin yukarı doğru hareket ettiğinde, enerji açığa çıkıyor ve elektrik üretimi gerçekleşiyor. Böylece temiz elektrik enerjisi şebekeye geri kazandırılıyor. Bina içinde çok az müdahale ile kurulan Gen2 modernizasyon uygulaması ile enerji tüketen sistemlerin (aydınlatma ve güvenlik üniteleri vs) elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Yüksek performans sunan kapı operatörü, daha güvenilir bir sistem sağlayan elektronik kayış görüntüleme ile asansör performansı ve güvenliği yükseltiliyor.

‘Compass’ asansör kuyruklarını azaltıyor

Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘Compass’, yüksek binalardaki düşey trafiği azaltıyor. Uzun asansör kuyruklarını, ara durakları ve ekstra bekleme sürelerini minimuma indiren sistem, asansörlerin daha verimli çalışması sonucu yaklaşık yüzde 27 daha az enerji tüketilmesini sağlıyor. ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi’, hem son kullanıcıları hem de binayı segmentlere ayırıyor, asansörlerin kabinlerinin o anda içindeki yolcu adedini de değerlendirerek en uygun atamayı yapıyor.

Prestijli yapılarda Otis modernizasyonu

Yapı Kredi Plaza, Swissôtel The Bosphorus, Hilton İstanbul Bosphorus ve Hilton ParkSA İstanbul’da modernizasyon uygulamaları gerçekleştiren Otis Türkiye; apartmanlardan gökdelenlere, alışveriş merkezlerinden metro istasyonlarına, havaalanlarından hastane, otel ve kamu binalarına kadar çok geniş bir yapı grubunun, asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)