Nurus, 2015 Good Design Award’ın Sahibi Oldu

Türkiye’nin öncü profesyonel mobilya üreticisi Nurus, Uneo, Alava ve Isola ürünleri ile The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design and Metropolitan Arts Press Ltd. tarafından verilen 2015 Good Design Award’ın sahibi oldu. Nitelikli tasarımları ile yurt içi ve yurt dışında birçok özel projeye imza atan Nurus, bu yıl 65.yılını kutlayan ve dünyanın en prestijli yarışmalarından olan Good Design’da, jürinin ve tüm katılımcıların büyük beğenisini topladı.

1950 yılında Chicago’da düzenlenmeye başlayan Good Design’da, Nurus’un en beğenilen ürünlerinden, Red Dot Design Awards 2015 ve German Design Awards 2016 “Special Mention” kazanan Uneo, German Design Awards 2016 adayı ve Green Good Design 2015 ödüllü Alava ve German Design Awards 2016 adayı sahibi Isola, 2015 GOOD DESIGN™ Award’ı da ödülleri arasına ekledi.


UNEO’ya bir ödül daha

Yalın geometrisi ile şık ve modern bir stile sahip olan Uneo, kullanıcısının ağırlığına tepki vererek hızla uyum sağlayan ve aynı zamanda kişiye özel ayar yapma imkânı veren Dyna-Support Plus® mekanizmasına sahip.

Dyna-Support Plus® mekanizması ile Uneo, 45-120 kg’a kadar vücut ağırlığına hızla uyum sağlamasının yanı sıra ayarlanabilir sırt sertliği imkanı da veriyor. Böylece sağlıklı ve konforlu bir oturma sunarken kişiye özel ayar yapabilme olanağı da sunuyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Uneo, sağlam yapısı ve teknolojik file kumaşı ile uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Uneo, sahip olduğu özellikleri ile German Design Award 2016 ve Red Dot Design Award 2015’tensonra bir ödülün daha sahibi oldu.

ISOLA, çalışanların ofis içerisinde ihtiyaçlarına yanıt veriyor

Nitelikli tasarımları ile dünyanın lider mobilya üreticileri arasında yer alan Nurus’un yeni teknoloji entegreli çalışma sistemi ISOLA, bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına, zengin çözümler sunarak konforu ön plana alıyor. ISOLA, farklı panel seçenekleri, askılık, oturma, çalışma ve toplantı alanı olarak kullanılabilen versiyonları ile çalışanların her ihtiyacına yanıt veriyor. 3 farklı yüksekliği olan ISOLA çalışma sistemi, tekil çalışma masalarını farklı aksesuarları ile zenginleştirirken fonksiyonel çözümler de sunuyor. Açık ofislerde mahremiyete imkan sağlayan ISOLA, çalışma sisteminde Nurus’un diğer ürünlerinde de bulunan Nurus Links sayesinde çalışanların elektronik cihazları, mobilya ile eşleştirebiliyor; cihazlardan bilgi transferi gerçekleştirilebiliyor ve cihazlar şarj edilebiliyor, multi-medya özellikleriyle işler rahatlıkla çözülebiliyor. German Design Award 2016 Nominee sahibi Isola, GOOD Design Award ‘ın da sahibi oldu.

İnovatif Tasarım ve Sürdürülebilirlik Alava’da Birleşti

Nitelikli tasarımları ile dünyanın lider mobilya üreticileri arasında yer alan Nurus, Stefan Brodbeck tasarımı Alava ailesi ile mekânlara tarz katıyor. Kabuğu andıran zarif formu ve yüzde 100 geri dönüştürülebilen malzemeden üretilen Alava, hem çevreci hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Alava, inovatif tasarım, ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği Green Good Design Awards 2015’te ürün tasarımı kategorisinde Green 100 listesine girerek sürdürülebilirliğe katkısını tescilledi.

Sürdürülebilirliğin yanı sıra oturma konforu ve estetik özellikleri ile kullanıcısının beklentisini yükselten Alava ailesi, zengin renk yelpazesi ve ayak seçenekleri ile hem modern hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Her tür çalışma ve yaşam alanına uyum sağlayan tasarıma sahip Alava’nın koltuk döşemesi ise fark edilemeyecek kalınlığı ile kullanıcısına rahat ve konforlu kullanım sunuyor. German Design Award 2016 Nominee sahibi Alava, ödüllerine bir yenisini daha ekleyerek GOOD Design Award’ın sahibi oldu.

Türkiye'ye ilk IF Product Design Award ve Red Dot Product Design Award’ı getiren, Good Design Award gibi önemli tasarım ödüllerine birçok kez sahip olan Türk tasarımlarına imza atan Nurus, 1999 yılından bugüne değin kazandığı 50'yi aşkın tasarım ödülü ile bugün Türkiye'nin en çok tasarım ödülüne sahip tasarım odaklı mobilya şirketidir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)