EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Öğrencilere Elektronik Parça ve Laboratuvar Desteği

Kalekim, uygulama laboratuvarlarında yeterli bilgisayar parçaları olmadığı için derslerde pratik yapamayan meslek lisesi öğrencilerine, elektronik parça desteği sağlıyor. Şirket bünyesinde kullanılan bilgisayar donanımlarının güncellenmesiyle ortaya çıkan elektronik parçaları öğrencilerin kullanımına sunarak, bu yöndeki bağışlarıyla da, meslek ve teknik liselerde uygulama laboratuvarları kurulmasına katkıda bulunuyor.


Firmanın bünyesinde staj yapan meslek lisesi öğrencilerinin, okullarında yeterli bilgisayar donanımı olmadığı için pratik yapamadıklarını belirten Kalekim Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Soner Çetinkaya, “Şirketimizde staj imkanı sağladığımız öğrenciler, genellikle sadece kitapta gördükleri bilgisayar donanımını oluşturan parçaların ne işe yaradığını bilmekte zorlanıyordu. Kendilerini geliştirme konusunda son derece istekli olan öğrenciler, pratik uygulamayı ise Bilgi İşlem Departmanı’ndaki stajları sırasında yapıyordu. Stajyer öğrencilerin öğretmenleri ile düzenli görüşmelerimiz sayesinde, okullarda uygulama laboratuvarlarına ihtiyaç duyulduğunu tespit ettik” dedi.

Kullanılan bilgisayarların yanı sıra güncelleme çalışmalarıyla ortaya çıkan donanımları da öğrencilerin kullanımına sunduklarını ifade eden Soner Çetinkaya, “Elektronik parçaları tamir eden öğrenciler, bu donanımlar üzerinde gördükleri derslerle, uygulama eksikliklerini gidermiş oluyor.” diye konuştu.

Öğrenciler için sürdürdükleri faaliyetlere Kalekim çalışanlarının da katıldığını kaydeden Soner Çetinkaya, şunları söyledi: “Çalışanlarımız, evlerinde kullandıkları bilgisayarları, modelleri değiştiğinde, bilgi işlem departmanımıza teslim ediyor. Bu bilgisayarlar da stajyerlerimiz tarafından tamir edilerek ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına hediye ediliyor.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)