Oyak Çimento Desteğiyle “Betonun Bilindik Hafifliği”

OYAK Çimento A.Ş.’nin desteğiyle OYAK Çimento şirketlerinden Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş.’nin ev sahipliğinde düzenlenen Mimarlık Yaz Okulu, “Betonun Bilindik Hafifliği” temasıyla Ünye Çimento’da 30 Ocak 2016 Cumartesi günü OYAK Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Yıldıray Yıldız’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Genel Müdür Yıldız, betonun en masum yapı elemanlarından birisi olduğunu belirttikten sonra, istenildiği şekilde form verilip uygulamada betonla nelerin yaratılabileceğine mimar ve mühendislerin katkı sağlayacağını dile getirdi.

Bu nedenle, böyle bir etkinlikle gelecekte yapılara estetik kazandıracak mimar adaylarını aramızda görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Konuşmasının devamında Yıldız, Ünye ilçesi, Türk çimento sektörü ile Ünye Çimento hakkında bilgiler verdi. Yıldız, gerek Ünye Çimento gerekse OYAK Çimento şirketlerinin insana ve çevreye duyarlı üretim gerçekleştirdiklerini ve sürdürülebilir sanayi işletmeciliği yaptıklarını dile getirdi.

OYAK Çimento şirketlerinden OYAK Beton San. ve Tic. A.Ş yetkilisi Bora Yağlı ise “Beton ve Hazır Beton” konulu sunumunda beton ve uygulamaları ile OYAK Beton’un çözüm ortağı olduğu önemli yapılar ve uygulamaları hakkında teknik bilgiler verdi. Yağlı; OYAK Beton’un özel beton ve hizmetlerle yarattığı Marmaray, Avrasya Tüneli, İzmit Körfez Geçidi Asma Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Binası, Sağlık Kampüsleri, İstanbul Beşiktaş Stadyumu, Çamlıca Cami gibi Türkiye’nin önemli projelerindeki çözümlerle ilgili de bilgilendirme yaptı.

Toplantı, küratör Seçil Yayla’nın çağdaş mimari ve betonun bilindik hafifliği konularındaki sunumu ile sona erdi.

Atölye çalışması olarak yürütülecek etkinlik, 06 Şubat tarihine kadar sürecek olup etkinlik kapsamında 17 üniversiteden 22 mimar adayı, betonun uygulama tekniklerini deneyimleyerek “Betonun Bilindik Hafifliği” teması ile özgün beton uygulama çalışması yapacaktır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)