Özyeğin Üniversitesi Ted Landsmark’ ı Ağırladı

14.11.2014, İstanbul-A.B.D.’nin en büyük bağımsız mekânsal tasarım eğitimi veren kurumu Boston Mimarlık Okulu’nun Başkanı ve CEO’su Ted Landsmark (Theodore C. Landsmark) Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği konferansta öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin 14 Kasım’da Çekmeköy Kampüsü’nde ağırladığı Ted Landsmark, verdiği konferansta “Amerikan Tasarım Eğitimi ve Küresel Uygulamadaki Yeni Gelişmeler”i aktarırken, mimar adayı öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu, “Sektörlerle iç içe eğitim anlayışımızla, mimar adayı öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sektörde önemli çalışmaları olan tecrübeli mimar ve tasarımcılarla bir araya getirmeye ve öğrencilerimize mümkün olduğunca sektördeki tecrübeleri aktarmaya özen gösteriyoruz.


Özellikle uluslararası alanda düzenlediğimiz bu tip etkinliklerle de geleceğin mimar adaylarının kendi alanlarında bilgi ve tecrübe sahibi olmuş mezunlar olarak hayata bir adım önde başlamalarını hedefliyoruz. Bugün gerçekleşen konferansın da, küreselleşen dünyada mesleklerini icra edecek mimar adayı öğrencilerimize yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar ile farklı bir vizyon kazandırdığına inanıyorum,” diye konuştu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)