Roca’dan Mimaride Kadın Gerçekliği Paneli Sektördeki Cinsiyet Eşitliğine Işık Tutuyor

Dünyanın ikonik banyo markası Roca, mimarlık ve tasarım alanındaki kadın profesyonellerin sorunlarına ışık tutacak bir konuşma serisine imza atıyor. Sektörde kadın olma ve cinsiyet engellerini aşma üzerine kurgulanan panel "Kadın Mimarlar için Mekan: Sınırlar" 11 Mart Perşembe günü rocagallery.com'da canlı olarak yayınlanacak.

Dünyanın en önemli kadın mimar ve tasarımcılara ev sahipliği yapacak olan seride Kathryn H. Anthony, Anupama Kundoo, Zaida Muxí ve Lucia C. Pérez-Moreno konuşmacı olarak yer alıyor. Başarıları ve akademik çalışmalarıyla mimaride toplumsal cinsiyet sorunlarına ışık tutan ve bu engelleri aşan konuklarıyla panelin; iş dünyasında var olma çabası gösteren kadınların sesi olması amaçlanıyor.

Katılımcı, eşit ve kapsayıcı bir iş dünyası amaçlanıyor

Fırsat eşitliğini esas alan, kadınların iş gücüne daha çok katılım sağladığı bir şirket kültürü benimseyen Roca, istihdam olanaklarının yanı sıra yaptığı toplumsal girişimlerle de fark yaratıyor. Mimarlık ve tasarım alanındaki kadınların sesi olmak için Madrid, Barselona ve Lizbon Roca galerilerinde paneller düzenleyen Roca, dünya çapında erişilebilir olmak amacıyla bu girişimi dijitale taşıyor.

Bu girişimin ilk ayağı olan “Kadın Mimarlar için Mekan: Sınırlar” panelinin moderatörlüğünü IE Mimarlık ve Tasarım Okulu Dekanı ve Pritzker Mimarlık Ödülü İcra Direktörü Martha Thorne ve LA (H) B İcra Direktörü ve rocagallery.com'un genel yayın yönetmeni Diane Gray yapacak. Oturum, panelistlerin bu alanda yaşadıkları deneyimleri dinleyicilere aktarırken mimarlıkta kadınların mevcut durumunun ve cinsiyet eşitliğine giden yolda yapılması gerekenlerin konuşulması için bir platform yaratacak.

İngilizce olarak yapılacak ve http://www.rocagallery.com/space-for-women-architects adresinde canlı yayınlanacak olan etkinliğe katılım ücretsizdir ve kayıt gerektirmemektedir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)