Şeffaf ve Nötral Yapısıyla Gün Işığından Maksimum Fayda

Şişecam Düzcam’ın yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43’ü gün ışığını engellemeden; yazın güneş ısısı girişini kontrol ederek soğutma giderlerini, kışın da ısıyı içeride tutarak ısıtma giderlerini azaltıyor. Yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma özelliğiyle binalarda şeffaf tasarıma imkan sağlıyor.

Şişecam Düzcam, geniş ürün portföyüyle mimaride önem taşıyan enerji tasarrufu, dekorasyon, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına çözümler sunmaya devam ediyor.  

Şişecam Düzcam, AR-GE çalışmaları sonucunda mimari camlar kategorisinde geliştirdiği Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral62/44, Nötral50/33, Nötral41/27’nin yanı sıra, yüksek performanslı yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43’ü pazara sunuyor. Nötral71/43, şeffaf ve nötral yapısıyla gün ışığından maksimum faydalanırken, güneş ısısı girişini sınırlıyor. Sıradan çift cama göre ısı kayıplarını yüzde 50 azaltarak kışın ısıtma giderlerinden, güneş ısısı girişini ise yüzde 40 azaltarak, yazın soğutma giderlerinden tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda, temperlenebilme özelliğiyle emniyet ihtiyacını karşılıyor ve cam kırılması sonucunda ortaya çıkabilecek yaralanma risklerini azaltıyor.

Konforlu bir yaşam alanı sunan Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral71/43, binalardan tüketilen enerjiden tasarruf sağlayarak, karbondioksit emisyonunu azaltıyor ve çevre dostu binalar yaratılmasına fırsat tanıyor. Şeffaflığın ve düşük yansıtmanın ön plana çıktığı rezidans, villa, ofis ve mağaza vitrin camlamalarında tercih ediliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)