Seramiksan, teras ve balkonları konforlu ve güvenli alanlara dönüştürüyor!

Geç gelen yaz aylarını fırsat bilenler kendini doğaya bırakırken, tatile gitmeye fırsatı olmayan kişilerin tercihi ise teras ve balkonlar oldu. Kaiser Permanente Araştırma Bankası konuya dair yaptığı araştırmada, açık alanların insan psikolojisindeki olumlu etkisine dikkat çekiyor.

Bu yıl geç gelen yaz aylarını fırsat bilenler kendini doğaya bırakırken, tatil yapmaya fırsatı olmayanların alternatifi ise evlerinin bahçe, teras ve balkon gibi açık alanlarını kullanıma açmak oldu. Kaiser Permanente Araştırma Bankası'nın (KPRB) yaptığı araştırmada, açık alanlarda geçirilen zamanın zihinsel ve fiziksel sağlık üzerindeki olumlu etkilerine dair uzman görüşleri dikkat çekti.

“Hayatınız Güzel Olacak” mottosuyla vitrifiye, karo, granit, dış cephe kaplaması ve yapı kimyasalları üreten Seramiksan ise, özellikle yaz aylarında hayatımızda daha fazla yeri olan balkon, teras, bahçe, havuz kenarı gibi açık alanlara da özel yenilikler sunmak hedefiyle karoların yüzeyinde yumuşak bir dokunuş ve kaymazlığı ile güvenli mekanlar sağlayan yeni Smooth Antislip teknolojisini tanıttı. Yer karolarından oluşan seriler balkon, bahçe, teras gibi mekanları konfor alanına dönüştürmenin yanı sıra, kaydırmaz özelliğiyle de güvenli yaşam alanları sunuyor. Estetik ve modern bir görünüme sahip karolar, iç mekandan dış mekana geçişte de tasarım bütünlüğü yaratıyor.

Teras dizaynı

Teras ve balkonlar karolarla konfor alanına dönüşüyor

Smooth antislip yüzey teknolojisiyle ürettikleri karo serisinde, tasarım bütünlüğü yakalamanın yanı sıra güvenli yaşam alanları yaratmayı amaçladıklarını aktaran Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu, “Artık yaz aylarında balkonlarda, bahçelerde güvenli ve konforlu bir şekilde vakit geçirmek isteyen kişilerin özellikle zeminlerinde ihtiyaç duyduğu niteliklerin farkındayız. Islak zeminlerde kayma, düşme riskine karşın kaydırmaz karolar isteyen ancak pütürlü yüzeyinden dolayı kolay temizlik yapılamamasından şikayet edenler için geliştirdiğimiz Smooth Antislip yüzeyli karolarımız ile artık temizlik çok daha kolay hale geldi” dedi.

Akredite yüzey teknolojisi

Yetkili kurumlar tarafından akredite edilmiş teknolojiye sahip karo serilerinde birçok bileşeni bir araya getirdiklerini belirten Görkem Helvacıoğlu, “Kaydırmaz yüzey teknolojisiyle tasarladığımız karolarımız, ev sahiplerinin günlük hayatına pratik deneyimler kazandırıyor. Kolay temizlenebilir yüzeyi sayesinde bakteri oluşumunu önleyerek hijyenik zeminler yaratan karolarımız, mekan fark etmeksizin maksimum güvenliğe sahip yaşam alanları oluşturuyor. Hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilen ürünlerimiz, tasarım bütünlüğü de sunuyor” ifadelerini kullandı.

Zeminlerde sürdürülebilirlik devri

Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu, kaydırmazlık özelliğine sahip karo serileri hakkında şunları söyledi: “Doğaya zarar vermeden ürettiğimiz Marin Serisi, kaydırmazlık özelliği ile ıslak zemin ve havuz kenarlarında güvenli alanlar yaratıyor. Ayrıca ahşap dokulu doğal görünümüyle de evlere doğanın huzurunu getiriyor. Moon Smooth Anti-slip sırlı porselen karoları ise doğal taş ve mermerin uyumuyla salondan balkona, terastan bahçeye kadar tüm alanlarda tasarım bütünlüğü sunuyor” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)