​Sign of the City Awards’da “En İyi Endüstriyel Yapı” Ödülü NG Kütahya Seramik’in

NG Kütahya Seramik, yeni fabrikasıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ve bulunduğu şehre imza atan projeleri ödüllendiren “Sign of the City Awards”da “En İyi Endüstriyel Yapı” kategorisinde ödüle layık görüldü. Dünyanın en büyük karolarını üreten ve atık madde çıkarmama özelliği gibi nitelikleriyle mimari açıdan örnek teşkil eden fabrika, Türkiye’nin en büyük granit seramik üretim kapasitesine sahip olma özelliği taşıyor.

Doğa dostu fabrika

Dünyanın en büyük ebatlı karolarının üretildiği fabrika pek çok açıdan sektöre örnek teşkil ediyor. Tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla geri dönüşüm sistemlerinin kurulduğu fabrika, doğaya atık madde bırakmama özelliğiyle dikkat çekiyor.


Fabrika, arıtma ve geri dönüşüm sistemleri sayesinde çevresinde yer alan yaşam alanlarına ve doğal hayata müdahale etmiyor. Maksimum oranda gün ışığının içeriye alınmasına uygun olarak tasarlanan fabrikanın cephe ve çatısındaki ışıklıkları doğal bir havalandırma sistemi görevi görüyor. Seramik sektörüne yenilik getiren fabrikada, enerji sarfiyatı düşük fırınlar kullanılıyor. Üretimde kullanılan suyun arıtılarak tekrar kullanıma uygun hale getirilmesi sayesinde su tasarrufu sağlanıyor.

Ekonomiye katkı sağlıyor

Fabrika, hammadde üretim alanında tamamı yerli üretici ile çalışılan tek seramik fabrikası olarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor. 350 kişilik istihdam yaratan fabrika, çalışanların ihtiyaç duyabileceği her türlü sosyal alanı içeriyor. Son derece rahat şekilde çalışmaya olanak sağlayacak şekilde tasarlanan fabrika seramik sektörüne yenilik getiriyor.

Bulunduğu şehre imza atmış projeleri ödüllendiren yarışmanın sonuçları, Four Seasons Hotel at the Istabul’da yapılan törenle duyuruldu. Basın ve iş dünyasından önemli isimlerin katıldığı ödül töreninde konuşan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü, uluslararası normlara taşımak ve sektörü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenen "Sign of the City Awards"’da ödül almaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi: “Anadolu’da iş dünyasında önemli bir hareketlilik var, çok güzel gelişmeler oluyor. NG Kütahya Seramik olarak, Anadolu’da çalışıp, Anadolu’da üretim yaparak bu ödülü kazanmak bizim için çok anlamlı. Bu ödül aynı zamanda daha fazla çalışmamız yolunda, geleceğe yönelik bir ödev bizim için.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)