SKD Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin'e Sürdürülebilirlik Lideri Ödülü

Sürdürülebilirlik alanında 2004 yılından bu yana iş dünyasına rehberlik eden öncü ve referans sivil toplum kuruluşu SKD Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, “Sürdürülebilirlik Liderleri” arasında yer aldı. Ebru Dildar Edin, Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilirliğin Öncüleri Ödülü”ne, Türkiye’de sürdürülebilirlik bilincinin oluşması ve yaygınlaşmasına öncülük eden çalışmaları nedeniyle layık görüldü.

Sürdürülebilirliğin Öncüleri Ödülü

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, ülkemizde sürdürülebilirlik bilincinin oluşması ve yaygınlaşmasına öncülük eden çalışmaları nedeniyle Türkiye’nin “Sürdürülebilirliğin Öncüleri Ödülü”ne layık görüldü. Turkuvaz Medya ve Inbusiness Dergisi tarafından 13 Ocak’ta düzenlenen Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi’nde gerçekleştirilen “Sürdürülebilirliğin Öncüleri Ödül Töreni”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımlarıyla gerçekleşti. 

Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Liderleri arasında gösterilen SKD Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, Türkiye’nin yeşil dönüşüm yolculuğunda somut adımlar ve ölçülebilir çıktılarla iş dünyasının dönüştürücü potansiyelini ortaya koymada çok önemli işlere imza attıklarını belirtirken, “sürdürülebilirlik” kavramının gerçek karşılığını bulana kadar var güçleri ile çalışacaklarını dile getirdi.

SKD TÜRKİYE, ÜLKEMİZİN YEŞİL DÖNÜŞÜM YOLCULUĞUNA KATKI SAĞLIYOR

2004 yılından bu yana sürdürülebilirlik alanında iş dünyasına rehberlik eden öncü ve referans sivil toplum kuruluşu SKD Türkiye, Türkiye GSYH’sinin %20’sini temsil eden, 1 milyonun üzerinde kişiye istihdam sağlayan 33 farklı sektörden 126 üyesi ile yürüttüğü çalışmalarla büyük bir potansiyeli ortaya koyuyor. SKD Türkiye; sürdürülebilirliği ekonomik, çevresel ve sosyal boyutları ile entegre bir şekilde ele alan yaklaşımıyla Türkiye’nin yeşil dönüşüm yolculuğuna önemli katkı sağlıyor. 

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını temel alan stratejisi ile SKD Türkiye, Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş ve Verimlilik, Sürdürülebilir Tarım ve Gıdaya Erişim, Sürdürülebilir Sanayi ve Döngüsel Ekonomi, Sürdürülebilir Finans ve Risk Yönetimi ile Sosyal İçerme ve Kapsayıcılık odak alanlarında çalışmalarına devam ediyor. 

SKD Türkiye, bu doğrultuda Türkiye iş dünyasının net sıfır emisyon ve doğa-pozitif hedeflerini yakalamaları, şirketlerin döngüsel ekonomiye geçişinin hızlandırılması ve iş yaşamında eşitsizliklerin azaltılması adına çok sayda projeyi hayata geçiriyor. Çalışmalarını, sadece üye şirketlerinin değil değer zincirlerini de dâhil edecek şekilde gerçekleştiren SKD Türkiye, sürdürülebilirlik için iş dünyasını kolektif şekilde aksiyona geçiriyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)