Sürdürülebilirliği Ön Planda Tutan Ofis Mobilyası Markası, Nurus

IF Product Design Award ve Red Dot Product Design Award tasarım ödüllerine sahip ilk Türk tasarımına imza atan NURUS, Türkiye’de tasarıma verilen önemi ve yapılan yatırımları artırmak üzere tutkuyla çalışıyor. Arik Levy’den Aziz Sarıyer’e, Tanju Özelgin’den Fritz Frenkler’e uluslararası arenada başarısını kanıtlamış birçok tasarımcı ile ofis yaşamına verimlilik getirmeyi sürdüren NURUS, 1999 yılından bugüne layık görüldüğü 30’dan fazla tasarım ödülü ile tasarım stratejisini her daim vurgulamayı başarıyor. Her alanda sürdürülebilirliliği ön planda tutan NURUS, tasarımlarında kullanılan Avrupa normlarına uygun, Greenguard ve Recyclable sertifikalarına sahip malzemeler ile çevreye duyarlılığını da gösteriyor.

NURUS bu günlerde Alman Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kurduğu ve Alman Tasarım Konseyi’nin organize ettiği German Design Award 2015 (DesignPreis Deutschland


2015)’a aday gösterilmenin mutluluğunu yaşıyor. Başvuruların ancak aday gösterilmek şeklinde gerçekleştiği, bu ödüle aday gösterilmenin dahi bir ‘’ödül’’ olarak nitelendirildiği German Design Award tasarım dünyasında ‘’Ödüllerin Ödülü’’ olarak adlandırılıyor. 45. kez düzenlenecek bu sistemde her yıl on binlerce ürün arasından 100’den daha az sayıda ürün ödüle layık görülüyor. Almanya’da her yıl Şubat ayında gerçekleşen prestijli ödül töreni büyük bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. NURUS’un 2007’de U too ile, 2008’de Me Too ile ve 2013’de Pila ile aday gösterildiği ödül sisteminde 2015 ödülleri için aday gösterilen ürünleri ise Mare, Picnic, Have a Break, Caria, Inno, Greta ve Eon’dan oluşuyor.

Greta by Nurus D Lab

Geçmişi gelecek ile bütünleştiren Greta, Retro çizgileri ile altmışların ruhunu günümüze taşıyor. Greta, raf seçeneği ile kısıtlı alanları efektif olarak kurgulamaya ve kişiselleştirmeye olanak sağlarken, zengin renk seçenekleri ile de kullanıldığı alanlara kolayca uyum sağlıyor. Sağlam yapısı, yumuşak kapitone kumaşı ve hafifliği ile yaşam alanlarına konforu getiren Greta, samimi ve keyifli ortamlar oluşturuyor.
Greta’nın üretiminde kullanılan sünger ve iç iskeletinde kullanılan kontrplak %100 oranda tekrar kullanılabilir nitelikteki malzemeden üretiliyor.

Eon by Nurus D Lab

Eon, renk ve malzeme seçeneklerinin yanı sıra döşeme yapılabilen gövdesi ile de kullanıldığı alanlara kolaylıkla uyum sağlıyor. Sırt kavisi ve bütüncül gövde bölümüyle rahatlık sunan Eon, yazı tablası, kol ve sepet gibi aksesuarları ile de özelleştirilebilir ve çok amaçlı kullanım olanağı sunuyor. Kolaylıkla istiflenebilir olması ise Eon’u restoran ve eğitim kurumları gibi ortak kullanım alanları için ideal bir tercih olarak ön plana çıkarıyor.

Eon’un üretiminde kullanılan ahşap malzemeler %100 oranda tekrar kullanılabilir; metal parçalar ise %100 oranda geri dönüştürülebilir niteliktedir.

Inno by Nurus D Lab

Liderin çalışma ortamı, kurumun ve ona inananların kaderini değiştirecek kararların alındığı bir merkez üssüdür. Inno, usta işçiliği ile ahşap, deri ve metalin mükemmel uyumunu gözler önüne sererken gizli bölmeleri ile de adeta bir mücevher kutusunun ihtişamını taşıyor. Tasarım detayları ve teknoloji çözümleri ile ismini aldığı ‘innovation’ (yenilik) kelimesini çağrıştıran Inno, fonksiyon odaklı anlayışına eklenen iddialı ve asil görünümüyle de yönetici ofislerine değer katıyor. Zarafetini güçlü detaylarıyla zenginleştiren Inno, yöneticilere kişisel nüanslarını yansıtabilecekleri bir dünya sunuyor.Inno’nun üretiminde kullanılan metal parçalar %100 oranda geri dönüştürülebilirken, E1 Sertifikasına sahip MDF malzeme %100 oranda tekrar kullanılabilir niteliktedir.

Have a Break by Ece&Oğuz Yalım, Nurus D Lab&Renan Gökyay

Have a Break, yenilikçi bir düşünceyle hayat buldu. Toplantıları rastlantısal anlara dönüştüren Have a Break, aynı zamanda bir dinlenme, sosyalleşme ve bekleme alanı. Günlük toplantılara hareketlilik, neşe ve enerji katan Have a Break, motivasyonu yükselterek verimliliğe ve üretkenliğe de katkıda bulunuyor. Sahip olduğu depolama birimleri ile Have a Break elektrik bağlantıları, kahve makinesi ve mikrodalga fırın gibi cihazların kullanımına da imkan veriyor.

PIcnIc, Ece&Oğuz Yalım

Düşünürken, hareket ederken, çalışırken ve üretirken özgürlüğe ve rahatlığa vurgu yapan Picnic, alışılmışın dışında bir yaklaşımla tasarlandı. Picnic, günlük hayatın yoğun temposundan sıyrılarak yenilenmeye ve motivasyon kazanmaya yardımcı olmasının yanı sıra toplantıları rastlantısal anlara dönüştürüp yenilikçi düşüncelerin ortaya çıkacağı canlı ve enerjik ortamlar meydana getiriyor.

Picnic’in üretiminde kullanılan metal parçalar %100 oranda geri dönüştürülebilir ve E1 Sertifikalı MDF malzeme %100 oranda tekrar kullanılabilir niteliktedir.

Mare by Aziz Sarıyer

Mare, tek bir dalga üzerinde kurulu tasarımı ile iki yönlü bir oturma imkanı sunuyor. Dinlenme, bekleme ve sosyalleşme alanları için çarpıcı bir tercih olan Mare, yaprağı andıran görüntüsü ile de kullanıldığı alana akıcılık ve ritim getiriyor. Beyaz rengi ve kıvrımlı formu ile uyuma vurgu yapan Mare, iç ve dış mekan kullanımına uygun yapısı ile ön plana çıkıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)