Suyun Korunmasında GF Hakan Plastik Sistemleri

221 yıllık tecrübesi, kalitesi ve güvenilir ürünleri ile akış çözümleri lider tedarikçisi ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları imzacısı GF, sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde oluşturduğu Strateji 2025 yol haritası ile hedeflerine yön veriyor.

GF Hakan Plastik Sistemleri

Suyun çıkarılması, taşınması, depolanması, dağıtılması ve yeniden yapılandırılması konusunda çalışmalar yürüten GF Piping Systems’ın bünyesinde bulunan GF Hakan Plastik, üretim süreçleri ve ürünlerinin yanı sıra su kaynaklarının korunması yönünde çalışmalara da ağırlık veriyor. 221 yıllık tecrübesi, kalitesi ve güvenilir ürünleri ile akış çözümleri lider tedarikçisi ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları imzacısı GF, sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde oluşturduğu Strateji 2025 yol haritası ile hedeflerine yön veriyor. GF’in su kaynaklarının korunmasına yönelik hedefi, 2025 yılına kadar farklı ülkelerde bulunan 30’un üzerinde tesisinde %20 su kullanımının azaltılması olarak belirlenmiş durumda. GF Hakan Plastik, Çerkezköy ve Şanlıurfa’da bulunan tesislerinde gerçekleştirdiği operasyonlarla 2022 yılı için belirlediği %4,5’luk su tasarrufu oranı, başarılı uygulamalarla % 16,5 olarak gerçekleştirmiş bulunuyor.


YANLIŞ UYGULAMALAR NEDENİYLE YAŞANAN SU KAÇAKLARININ ÖNÜNE ÇEKİLMESİ GEREKİYOR. DOĞRU ÜRÜN, MONTAJ VE UYGULAMALARLA SU KAÇAKLARINDA %33 ORANINDA SU KAYBININ ÖNLENMESİ MÜMKÜN!


Sürdürülebilirliğe katkıda bulunan, daha bağlantılı ve katma değeri yüksek sistem çözümleri yaratma hedefinde ise özellikle son yıllarda geliştirilen ürünleri ile dikkat çekiyor. Hem üretiminde hem de kullanımda çevresel etkileri azaltan bu ürünler, suya daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda ulaşıma imkân tanıyor.

GF Hakan Plastik Sistemleri

Daha az plastik kullanımının yanı sıra dah geniş iç çap ve akış performansı ile su kullanımının kontrolünü sağlayan Aquasystem PPRCT, GF Hakan Plastik’in sürdürülebilir üretim ve tüketim kalıplarını sağlamaya yönelik sürdürdüğü çalışmalar sonucunda uluslararası geçerliliğe sahip EPD (Çevresel Ürün Beyanı) sertifikasına da sahip bulunuyor. İçme suyu tesisatlarının otomasyonu için geliştirilen Hycleen Otomasyon Sistemi, sıhhi tesisat otomasyonu ve güvenli temiz su tedariğinde bir devrim niteliğinde. Suda bulunan bakteri kaynaklı Lejyonella gibi hastalıkların önlenmesinde, yeterince yüksek sıcaklıklarda ve düzenli su değişimi büyük önem taşıyor. Sistem, bileşenleri ile otomatik olarak elde ettiği verilerle hassas hidrolik ayar kontrolünü gerçekleştirerek termal dezenfeksiyon yapılmasını ve düzenli su değişimi ile bakteri oluşumunu engelliyor.

GF Hakan Plastik’in üstyapı boru sistemlerinin yanı sıra yerüstü ve yeraltı boşaltma sistemleri, kanalizasyon sistemleri, endüstriyel atık su drenaj sistemleri, yağmur suyu tahliye sistemleri gibi yüksek standartlarda üretilen sistemleri de bulunuyor. Küresel ısınma kaynaklı yağış azlığı, aşırı buharlaşma, hızlı tüketim ve kirlilik nedeniyle dünyadaki temiz su kaynakları hızla tükeniyor. Giderek azalan su kaynaklarının temiz ve güvenilir şekilde kullanımını sağlamak için korozyona uğramayan, esnek, yüksek mukavemetli, kimyasallara dayanıklı ürünlerin kullanılması önem arz ediyor. Ayrıca yanlış uygulamalar nedeniyle yaşanan su kaçaklarının da önüne geçilmesi gerekiyor. Doğru ürün, montaj ve uygulamalarla su kaçaklarında %33 oranında su kaybının önlenmesi mümkün!


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)