Tasarım dünyasının Oscarı sayılan Red Dot Müzesi'ne Grohe İmzası

Grohe bugüne kadar aldığı toplam 15 Red Dot ödülü ve yine Red Dot’ta seçilen ‘Yılın tasarım Ekibi’ ödülleriyle Red Dot Müzesi’nde GROHE’ye ayrılan özel bir alanda yerini alıyor.

Grohe’nin Red Dot ödül yağmuru 2007 yılı itibariyle hızlandı. GROHE Ondus® için 2007 yılında ‘best of the best"" (en iyinin en iyisi) ödülünün verilmesi, artık tasarımın kalite, teknoloji ve sürdürülebilirliğe ek olarak temel bir marka şartı haline geldiği konusunda endüstriye verilen ilk ipucuydu. Ardından GROHE Ondus® Digitecture (2009), GROHE Rainshower® Icon el duşu (2010) ve yeni GROHE F-digital Kumanda (2011) ile 'best of the best' (en iyinin en iyisi) ödülleri geldi ve Red Dot ödüllerinin toplam sayısı 15 gibi etkileyici bir sayıya ulaştı. GROHE’nin toplam tasarım ödülünün sayısı, IF, Good Design, Ideo Bain Prix Du Design, Perspective Awards dahil olmak üzere ise 200’ü aşıyor.


Paul Flowers liderliğindeki Grohe tasarım ekibi üstün ürünler geliştirdi. Yenilikçi, şaşırtıcı ve estetik çözümler getiren tasarım ekibinin başarılı çalışmaları ödüllendirildi. 2011 yılı Haziran ayında, ürün tasarımı alanında en büyük ödül olan 2011/2012 yılı 'Red Dot Yılın Tasarım Ekibi Ödülü’ GROHE tasarım ekibine verildi.

Grohe, ödülün ilk verilmeye başlandığı 1988 yılından beri sıhhi tesisat endüstrisinde bu ödülü alan ilk ve tek şirket olarak farklılığını kanıtladı. Her yıl “sürekli olarak yenilikçi çalışmalar üreten uluslararası tasarım ekiplerine verilen bu ödül ile GROHE'nin Apple, Bose, Mercedes-Benz, Siemens ve Sony gibi diğer ödül kazanan büyük şirketlerin yanında yerini almış oldu.

Sıhhi tesisat endüstrisinde en anlamlı ve ilham verici tasarımları üretme konusundaki bu kararlılık, GROHE'nin yıllık iF şirket sıralamasında 104 basamak ilerlemesiyle sonuçlandı. Tüm bu başarılara ek olarak GROHE, son beş yıl içinde sadece değer katan ürünler geliştirmekle kalmadı, tüm şirket kültürünü değiştirmek için de farklı yöntemler oluşturdu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)