Tasarruf Özellikli Ürünlerimizi Her Geçen Yıl Artırıyoruz

Creavit Kalite Güvence Müdürü, Dursun Kayacı

Son yıllarda ülkemizde yeşil sertifikalı binaların artmasıyla birlikte su verimliliğine katkı sağlayan ürünlerin kullanımı da arttı. Bu sebeple tasarruf özellikli ürün sayımızı her geçen yıl arttırmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca; ‘water effIcIency’, ‘ecolabel’ ve ‘wels’ etiketlemeleri ile ilgili girişimlerimiz söz konusu.

Ürün gruplarımızı seramik, gömme rezervuar ve armatür olarak sınıflandırırsak her grup için su tasarrufuna yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar mevcut. Özellikle de son yıllarda su tüketimindeki yükseliş ve bunun yarattığı olumsuz etkileri azaltmak adına Creavit olarak yeni ürünler geliştiriyoruz. Örneğin klozetlerde Avrupa standartlarına göre 6 litre yıkama yapma zorunluluğu var ama biz su tüketimini azaltmak amacıyla 2-3 litrelik yıkama yapan klozetler de ürettik ve müşteri taleplerine göre opsiyonel olarak sunmaktayız.


Bu tercihte talepte bulunan ülkenin alt yapı sistemlerinin rolü büyük ve bir o kadar da önemli. Klozet grubu ürünlerde gerçekleştirilmiş ve yaklaşık 4 litrelik tasarruf sağlayan ürünlerimiz gelecek odaklı ve bir o kadar da duyarlı ürünlerimizdir. Bir başka tasarruflu ürün grubumuz ise pisuarlardır. Bu grupta ürünlerimiz için Susuz Pisuar ve Fotoselli Pisuar olarak 2 farklı yaklaşımımız vardır.

Susuz pisuarda, temizlik ve bakım harici hiç su kullanılmıyor ve yapmış olduğumuz testlere göre susuz pisuar kullanarak yılda 120 ton su tasarrufu sağlamak mümkün oluyor. Susuz pisuarlarda iki farklı metod uygulanıyor; ıslak metod ve kuru metod. İlkinde jel kullanılıyor ve bunun bir ömrü var, bizim tecihimiz ise ikinci yani kuru metoddur. Kartuş valf olarak adlandırılan, sistemi içinde barındıran bir valf ve kullanım esnasında ortama fresh bir koku vermektedir.

Fotoselli pisuar ise kullanımdan 5 saniye sonra otomatik yıkama sağlayan bir sistemdir. Böylece su kullanım oranı % 50 oranında düşer.

Armatür seçeneklerimiz içerisinde de aynı şekilde fotoselli özellikte ürünler yer almaktadır ve su tasarruflu kaçınılmazdır.
Bunun dışında ürünlerimiz ile birlikte kullanılan rezervuar iç takımı ve gömme rezervuar gibi yan ürünlerimizde de son derece kaliteli ürünler kullanarak muhtemel su kaçaklarının önüne geçiyoruz. 3 lt ve 5lt seçenekli kumanda paneli sayesinde, ihtiyaç olan su miktarının tüketilmesine olanak sağlıyoruz.

Son yıllarda ülkemizde yeşil sertifikalı binaların artmasıyla birlikte su verimliliğine katkı sağlayan ürünlerin kullanımı da arttı. Bu sebeple tasarruf özellikli ürün sayımızı her geçen yıl arttırmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca; ‘water efficiency’, ‘ecolabel’ ve ‘wels’ etiketlemeleri ile ilgili girişimlerimiz söz konusu. Hayata geçirdiğimizde karar verme noktasındaki bilinçlenme oranının artacağını düşünüyoruz.

Creavit ile suyunuza sahip çıkın!

Su kaynaklarının korunduğu, markaların suyu korumak adına birbiri ardına Ar-Ge projeleri geliştirdiği günümüzde Creavit de üzerine düşeni yerine getiriyor. Tüketicileri bilinçlendirme adına ürün geneline su tasarrufu fonksiyonu adapte eden Creavit,
ev ve işyerleri kadar toplu kullanım alanlarında da en iyi, en kaliteli, en hesaplı ve en çevreci ürünleri sunmaya devam ediyor.

Su, dünyadaki tüm insanların bir numaralı yaşamsal ihtiyacı. Bu o kadar büyük bir ihtiyaç ki, hiç su içmeden yaşama süresi ortalama 5 günle sınırlı. Yağan yağmura, mevcut yeraltı su kaynaklarına, akarsulara bakıp pek de umutlanmamak gerekiyor. Çünkü küresel ısınma ve çevre kirliliği, su kaynaklarını hızla tüketiyor. Bunun içindir ki çevre bilinci konusunda ciddi ve samimi davranan markalar, gerek üretim gerekse satış sonrası ile ilgili olarak daha az su kullanmanın ve kullandırmanın yolları üzerine yatırım yapıyor.

Su tasarrufuna yönelik pek çok Creavit tasarımının arasında yer alan fotoselli ürünler, 6 farklı lavabo armatürü ve 2 çeşit pisuar musluğundan oluşuyor. Pilli ve ya elektrikli olarak çalışan, sıcak-soğuk su seçeneği bulunan bu ürünlerde eli armatüre yaklaştırmak yeterli ve herhangi bir temas söz konusu değil. Bu da hijyenin yanı sıra boşa su harcanmaması anlamına geliyor.
Creavit Mercan ve Sedef banyo takımlarında su tüketimi 4 litreyle sınırlanıyor ve her kullanımda 5 litre su tasarruf edilmiş oluyor. Alttan çıkışlı, arkadan çıkışlı ve duvara dayalı klozet seçeneklerinde kullanılan çift basmalı iç takımlar da ihtiyaca göre su tüketim imkanı sağlıyor. Bu iki özel seri, Creavit ürün gamında tasarruflu klozet modelleri, lavabo ve bideleriyle ekonomik ve çevreci anlamda ön plana çıkıyorlar.

Creavit’in Susuz Pisuar’ı tam bir su cimrisi. Çünkü bu akıllı pisuarlar hiç su kullanmamalarıyla ünlü. Benzersiz bir tasarruf çözümlemesi olan susuz pisuarların kullanıldığı; iş yerleri, oteller, okullar, avm ve havaalanları gibi toplu kullanıma açık tuvaletlerde yılda ortalama 120 ton su tasarrufu sağlıyor. Dahası iç tasarımı sebebiyle yüzeyden sıvı akıp gittiğinden dolayı bakteri oluşumu engelleniyor. Bu da hem hijyenik hem de kokusuz tuvalet anlamına geliyor. Crea System valf, ortalama 7500 kullanım süreli. Valfin pratik yapısı sayesinde tek bir hamle ile değişimi gerçekleşiyor ve kolayca temizlenebiliyor. Bu da daha az temizlik malzemesi anlamına geliyor.

Tasarruf çıkarımı olan bir diğer Creavit ürün grubu da Gömme Rezervuarlar. 3 ve 6 litrelik buton seçenekli Kumanda Panelleri sayesinde ihtiyacı karşılayacak miktarda su kullanılıyor. Birbirinden farklı tasarım, renk ve özellikteki 30’a yakın seçenekle kullanıcının beğenisine sunulan kumanda panelleri sadece sudan tasarruf etmeye değil banyolarda çağdaş bir çizgi yakalamaya da yardımcı oluyor. Dahası, bu paneller “özel uygulama” opsiyonuyla, kişiye ve banyosuna özel hale de getirilebiliyor.

Sonuç olarak Creavit geleceği bugünden düşünüyor, ürünlerini bu yönde geliştiriyor ve değerli tüketicilerini su kaynaklarının kullanımı konusundaki bilinçli tutumlarını sürdürmeye bu yıl da davet ediyor.

Creavit Ankastre Fotoselli Pisuar’ın Dokunulmazlığı Var!

Fark yaratan tasarımlarıyla banyo modasının öncülüğünü yapan Creavit, banyolarda yarattığı akılcı çözümlerle öne çıkıyor. Markanın yeni ürünü “Creavit Ankastre Fotoselli Pisuar”, harekete duyarlı sensörü sayesinde gereksiz su israfına son verirken, hijyeni korumaya da yardımcı oluyor.

Küresel ısınmanın dünyamız için çok önemli bir tehdit oluşturduğu çağımızda, çevre dostu ürünler giderek hayati önem kazanıyor. Su ve enerji tasarrufu sağlayan bu yenilikçi ürünler, onlarca ton suyun boşa akmasını engelliyor. Doğal kaynakları koruma bilinciyle hareket eden markalardan biri olan Creavit, yeni ürünü “Ankastre Fotoselli Pisuar” sayesinde su tasarrufu konusunda en büyük yardımcılarınızdan biri oluyor.
Creavit Ankastre Fotoselli Pisuar, harekete duyarlı sensörü sayesinde her kullanım sonrasında suyu otomatik olarak açıyor ve kapatıyor. Sensörlü yapısı sayesinde elektronik olarak açılıp kapanan bu ürün, gereksiz su kullanımının önüne geçiyor. Yüksek oranda su tasarrufu sağlayan bu akıllı pisuar, dokunulmaya ihtiyaç duymadan kendi kendini temizleme özelliğiyle de hijyen kolaylığı sağlıyor. Havaalanları, alışveriş merkezleri ve oteller gibi toplu kullanım alanları için de ideal olan ankastre fotoselli pisuar, işlevselliğiyle de hayatınızı kolaylaştırıyor.

Creavit Ankastre Fotoselli Pisuar’ın biri TP645 kodlu dairesel, diğeri TP640 kodlu köşegenli hatlara sahip iki çeşit tasarımı bulunuyor. Sensörü pillerle çalışan pisuar, bu özelliği sayesinde elektrik kesintilerinden de etkilenmiyor. Uzun ömürlü olması için su ve nemden etkilenmeyecek şekilde özel olarak tasarlanmış bu ürünün montajındaki en büyük kolaylık pek çok muadili aksine pisuar sökülmeden pil değişim imkanının olması.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)