​TED Üniversitesi de Buderus’u Tercih Etti

Avrupa’nın önde gelen termoteknoloji markası Buderus, Ankara’daki TED Üniversitesi genişleme projesinin ısıtma ve soğutma sistemleri için tercih edildi. Toplam 6 bloktan oluşan 30.500 m2 inşaat alanına sahip yenileme projesinde ısıtma sistemi için 5 adet Buderus Logano Plus GB402-620, soğutma sistemi içinse 18 adet LG Multi V IV dış ünite kullanıldı.

Isıtma- soğutma sistemleri sektörünün lider markalardan Buderus, Türkiye’deki birçok otel, toplu konut, üniversite gibi büyük yapı projelerinde enerji verimli ısıtma sistemleriyle tercih ediliyor. Ankara’da yapımı süren TED Üniversitesi genişleme projesi de Buderus’un enerji verimli ısıtma sistemleri ve çözümlerini tercih eden büyük yapı projeleri arasında yer alıyor. Buderus Ankara Platin Bayisi Aktif Mühendislik Grup şirketi Bac Enerji, TED Üniversitesi genişleme projesinin tüm mekanik taahhüdünü üstleniyor. Proje kapsamında verimli, kaliteli ve ekonomik çözümler önerilirken ürünlerin çevre dostu olmasına da dikkat ediliyor.


Hali hazırda kullanılmakta olan tesisler ile birlikte 5000’e yakın öğrenci, 200 akademisyen ve 80 idari personele mekan sağlayacak olan TED Üniversitesi genişleme projesi kapsamında, ilk ve orta okul binalarından oluşan tesiste yer alan ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescil edilmiş G, B ve H blok korunarak, diğer binalar yıkılacak. Yıkılan binaların yerine avlunun törensel karakterini koruyan ve yanı sıra günün gerektirdiği unsurları da barındıran yeni yapılar inşa edilecek. Bununla birlikte diğer bloklarda olimpik yüzme havuzu, basketbol (antrenman) sahası ve açık tenis kortu gibi spor kompleksleri inşa edilecek. Bloklardan bir bölümü ise amfiler, akademisyen ofisleri ve mimarlık bölümü stüdyoları ve kütüphane için kullanılacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)