Türk Ytong, İnovatif Yapı Ürünlerini Yapı İstanbul Fuarı’nda Sergiliyor

Türk Ytong, 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yerini alacak. 

Bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda 3 no’lu salonda yer alacak Türk Ytong, Multipor Isı Yalıtım Levhası ve Ytong 0,09 Duvar Blokları başta olmak üzere yenilikçi ürün ve hizmetlerini fuarda sergileyecek.

Multipor yapılarda yangına kalkan oluyor

Mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, binalarda dış duvarların dıştan ve içten mantolamasında, tavan ve teras ısı yalıtımında, ısıtılmayan hacimlerin tavanlarında, binaların konsol döşemelerinin ısı yalıtımında kullanılıyor. A1 sınıfı hiç yanmaz özellikteki Multipor, yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlıyor, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmıyor. NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalarına sahip, yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir ısı yalıtım malzemesi olarak özellikle tercih ediliyor.

Multipor talebini karşılamak için kapasite artırıyoruz

Multipor ile ısı yalıtım sektöründe yangın güvenliği açısından önemli bir boşluğu doldurduklarını belirten Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel: “Multipor Isı Yalıtım Levhası başlı başına bir inovasyon ürünü. A1 sınıfı hiç yanmaz ve mineral esaslı bir ürün.Multipor üretimine başladığımız 1 yılda oluşan talep bizi kapasite artırmaya itti. Şehir hastaneleri, AVM projeleri gibi büyük ölçekli yapılardan, kentsel dönüşüm projelerine kadar birçok yapıda yaygın biçimde kullanılmaya başlandı. Sektörün sürdürülebilir malzemelere ve yanmaz ısı yalıtımına gösterdiği ilgi mutluluk verici.” dedi.

Ytong Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Objelerini sunuyor

Son yılların yapı sektöründeki en dikkat çekici teknolojik gelişmesi olarak öne çıkan BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) için Ytong sektöründe ilk adımı atarak, ürünlerinin Yapı Bilgi Modellemesi objelerini müşterilerinin kullanımına sunmaya başladı. Ürünlerini birer “akıllı obje” olarak tasarlayarak, mühendisler, işverenler, mimarlar ve müteahhitler arasında kullanılan üç boyutlu bilgi yönetim sistemi BIM’de paylaşan Ytong, bu sayede Türkiye’de proje tasarım ve yönetim süreçlerine etkin bir katkı sunacak.

Ytong yapı sektörüne yön vermeye devam ediyor

İnovasyon ve Ar-ge çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türk Ytong, ısıl iletkenlik değeri 0,07 olan duvar bloklarını kazandırmayı hedefliyor. Üstün ısı yalıtımı özelliği, depreme ve yangına karşı dayanıklı yapısı, hafifliği ve uygulama hızı gibi özellikleri ile farklılaşan ürünlerini fuarda katılımcıların beğenisine sunacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)