Türkiye Dünya Gayrimenkul Piyasasının Merkezi Oluyor

İngiltere’nin saygın iş insanları kuruluşlarından biri olan Support Muslim Business Forum (SMBF) platformu, iş delegasyonu programı kapsamında 30 yatırımcıyla birlikte İstanbul’a geldi. Gayrimenkulden enerjiye, sağlıktan turizm ve otelciliğe, sanayi ve ticarete kadar 30 yabancı yatırımcı ikili görüşmeler için GABORAS’ın davetiyle İstanbul’a geldi. GABORAS’ın uçtan uca gayrimenkul ticareti hizmeti veren online platformuna büyük ilgi gösteren İngiltereli yatırımcılar, özellikle çevrimiçi ortamda ihaleler yapılmasını takdirle karşıladı.

İngiltere’nin saygın iş insanları kuruluşlarından biri olan Support Muslim Business Forum (SMBF) platformu, gayrimenkulden enerjiye, sağlıktan turizm ve otelciliğe, sanayi ve ticarete kadar 30 yabancı yatırımcı ile birlikte İstanbul’a geldi. 

GABORAS Genel Müdür Yardımcısı Ruhi Konak

İçinde bulunduğumuz dönemde Türkiye’nin daha fazla yabancı yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirten GABORAS Genel Müdür Yardımcısı Ruhi Konak, bu sebeple İngiltere’den gelen yatırımcıları Türkiye’de ağırlamış olmanın gururu ve mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Gelen yatırımcılar arasında birçok sektörden iş insanlarının olduğunu belirten Konak, Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlar kapsamında gayrimenkul, arazi, konaklama ve tesisler gibi geniş portföy seçenekleriyle yatırımcıların ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

GABORAS Genel Müdür Yardımcısı Ruhi Konak: “Türkiye, Londralı yatırımcılar için cazip bir ülke”

GABORAS’ın Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılar için büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Ruhi Konak, platformun kolay kullanımı ve güvenlik unsurlarını temel alan teknik altyapısıyla yatırımcılar için cazip hale geldiğini belirtti. Yatırımcıların Türkiye’de yapacağı gayrimenkul yatırımları hakkında bilgiler vererek GABORAS hizmetleri hakkında sunum yapan Konak, "Türkiye son yıllarda yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi. Bu sebeple yabancı yatırımcılara odaklanan birçok gayrimenkul şirketi ortaya çıkmaya başladı. Ancak yabancı yatırımcıların Türkiye’deki yatırımlarını organize edebilecek güvenilir bir ortama ihtiyaçları var. GABORAS Türkiye’nin tamamına hizmet verebilen yapısı, güvenli bir platform oluşu ve yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği çözüm ortaklıkları ile yabancı yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor.’’ diye konuştu.

GABORAS’tan İngiltere’ye özel hizmet

GABORAS online ticaret platformunun halihazırda Türkiye genelinde www.gaboras.com.tr web adresi ve mobil uygulamasıyla hizmet verdiğini söyleyen Konak, İngiltere’de hizmet veren yeni bir web adresi oluşturduklarını belirtti. 

"İngiltere ile ticari faaliyetlerimizi geliştirmek adına büyük adımlar atıyoruz. Bu kapsamda orada faaliyet gösteren AHG Investment firması ile çözüm ortaklığımız bulunuyor. Birlikte hem İngiltere’den Türkiye’ye yapılacak yatırımların hem de Türkiye’den İngiltere’ye yapılacak olan yatırımların organize edilmesi hizmetlerini yürütüyoruz. Aynı zamanda yakın zamanda aktif hale getirdiğimiz İngiltere uzantılı www.gaboras.co.uk web adresimizle de GABORAS platformumuzu İngiltere’deki yatırımcılar için merkezi bir noktaya taşıyoruz.’’ diye konuştu.

Konak, aynı zamanda GABORAS’ın web ve mobil tabanlı online platformunun Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Rusça ve Arapça dil seçenekleriyle de hizmet verdiğini belirtti.

"Türkiye’yi dünya gayrimenkul piyasasının ve finansmanının merkezi yapacağız”

GABORAS’ın sektörel olarak ülkeye kazandırdığı üç temel olduğunu belirten Konak, "Bunlardan ilki dijital teknoloji ve akıllı kontratlar ile gayrimenkul ticaretine güvenlik sağlayarak gayrimenkulleri geniş kitleler için menkul yatırım boyutuna taşımak. Diğer bir temel de Türkiye gayrimenkul piyasasını uluslararası yatırım için güvenli kılarak Türkiye’nin gayrimenkul değerini ve likiditesini hak ettiği noktaya taşımak ve son olarak uygun ülkelerde GABORAS gayrimenkul piyasası kurarak Türkiye’yi dünya gayrimenkul piyasasının ve finansmanının merkezi kılmak." diye konuştu.

“Gayrimenkul ticareti anlaşmazlıklarını çözüyoruz”

GABORAS’ın kurmuş olduğu gayrimenkul ticaretinin online platformu ile sektörün hızlı, kolay ve güvenli gayrimenkul ticareti yakaladığını belirten Konak, "Gayrimenkul sektöründe alıcı, satıcı, kiralayan, kiraya veren, özel taleplerde bulunan, aracı ve temsilci olarak yer alan tüm gerçek ve tüzel kişi veya kuruluşlar, bugün ilk kez gayrimenkul ile ilgili tüm işlemlerini tek bir noktadan ve kapsamlı olarak yürütebiliyor." dedi.

Tüm bu ticari faaliyetlerin yürütülme süreçlerinde oluşabilecek herhangi bir anlaşmazlık durumunu önlemek adına taraflara gayrimenkul ticaret sigortası yaparak koruma altına aldıklarını belirten Konak, "Kurmuş olduğumuz gayrimenkul ihtisas arabuluculuk ve tahkim merkezimiz ile de taraflar arasında oluşan herhangi bir ihtilaf durumunun çözümü için hukuki destek veriyoruz. Böylece kurulacak olan hakem heyetiyle uzun süren ve çözüme kavuşması zorlaşan gayrimenkul ticareti anlaşmazlıklarının da kısa süre içerisinde çözüme kavuşmasını sağlıyoruz."  diye belirtti.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)