Türkiye Hazır Beton Birliği Çevre Ödülleri 2023: Çevreye Duyarlı Şirketler Ödüllendirildi

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), çevreye duyarlı üretim teşvik etmek amacıyla düzenlediği "THBB Çevre Ödülleri" kapsamında, üyesi olan şirketlerin çevreye uyumlu üretim başarılarını ödüllendirdi. 6. THBB Çevre Ödülleri, 8 Kasım 2023 tarihinde BETON 2023 Kongresi ve Fuarı'nda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Toplam 12 tesise, bağımsız denetim ekipleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ödüller verildi.

THBB Çevre Ödülleri ve Ödül Kazananlar:

6. THBB Çevre Ödülleri

1998 yılından bu yana düzenlenen THBB Çevre Ödülleri, çevre bilinci yüksek bir sektör oluşturmayı hedefliyor. Yarışmaya katılan hazır beton tesisleri çevre mevzuatı, iyi uygulamalar, estetik, ve diğer kriterler açısından değerlendiriliyor. Bu yılın kazananları arasında:

Birinci: ÇİMSA ÇİMENTO SAN. VE TİC. AŞ İNEGÖL TESİSİ

İkinci: ÇİMSA ÇİMENTO SAN. VE TİC. AŞ MİSİS TESİSİ

Üçüncü: NUH BETON AŞ GEMLİK TESİSİ

Diğer Ödül Alanlar: AKÇANSA ÇİMENTO SAN. VE TİC. AŞ SAMSUN TESİSİ, KİBSAŞ KARADENİZ İNŞAAT VE BETON SAN. VE TİC. AŞ KİRAZLI TESİSİ, AKÇANSA ÇİMENTO SAN. VE TİC. AŞ GEBZE TESİSİ, ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. AŞ OSMANİYE TESİSİ, ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. AŞ ALTINŞEHİR TESİSİ, KİBSAŞ KARADENİZ İNŞAAT VE BETON SAN. VE TİC. AŞ SANCAKTEPE TESİSİ, ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. AŞ KAHRAMANMARAŞ TESİSİ, İSTON İSTANBUL BETON ELEM. VE HB FABRİKALARI SAN. VE TİC. AŞ HADIMKÖY TESİSİ, İSTON İSTANBUL BETON ELEM. VE HB FABRİKALARI SAN. VE TİC. AŞ TUZLA TESİSİ.*

THBB, kuruluşundan bu yana çevre konusuna odaklanarak sektörde çevreye duyarlı üretimi teşvik etmeyi sürdürüyor. Çevre dengesi ile ekonomik büyümeyi bir araya getiren sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarını artırarak, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) kapsamında belgelendirme süreçlerine liderlik ediyor.

THBB Çevre Ödülleri Yarışması, sektördeki şirketlere çevre dostu üretim konusunda öncülük etmeye devam ediyor. Ödüller, sektörde çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir yaklaşımı teşvik ederek, birçok şirketin çevre performansını artırmasına olanak tanıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)