​Villeroy&Boch Century Unlimited: Geçmiş Bugünle Buluşuyor

Villeroy&Boch Century Unlimited karo konsepti ile kendi geçmişine dönüyor ve modern bir bakış açısıyla yorumluyor. Şık ve modern kiremit beton görünümlü Vilbostone porselen seramik karoları, tarihi 19. Yüzyıl Mettlach karolarla birleştiriyor. Sonuçta ortaya karşı koyulmaz bir tarihi ve modern karışım çıkıyor. Zekice birleştirilen renkler ve formlar eski ve yeninin anlamlı bir karışımı adeta… Villeroy&Boch’un, 18. Yüzyılın ortalarından itibaren Avrupa yaşam kültürüne yön veren kökleri olmasına karşın, bu konsept modern ve yüksek kalitede ürünleri, renkleri ve formları ile bütün talepleri karşılar nitelikte.

Tarihten ilham alan…

Century Unlimited’in tarihi çok eskiye dayanıyor. Mettlach yakınlarındaki Nennig kasabasında 1852 senesinde bulunan Roman yer mozaiklerinden etkilenen Villeroy&Boch’un o günkü yöneticisi Eugen von Boch, bunun gibi karolar üretmek istediğine karar verir. Seramik karolar 1869 yılında Mettlach mozaik fabrikasında üretilmeye başlıyor ve dünyaca tanınan “Mettlach Karoları” haline geliyor. Dayanıklı ve çekici bu zemin karolarının sembolü haline geldiler ve ünlü mimarların projelerinde kullandığı ürünler olmayı başardılar. Köln Katedrali, Moskova Bolşoy Tiyatrosu ve Maria Einsiedeln Hac Kilisesi Mettlach karolarının bugün de görülebileceği birkaç önemli yerlerden…

Century Unlimited konseptinin tasarımı ve özellikle dekorları Mettlach karolarının geleneğini modern bir formla sunuyor. Villeroy&Boch tasarımcıları tarihi modellerden ilham alarak modern ve otantik bir karo koleksiyonu hazırladı. Orijinal şekiller ve tasarımlar güncellendi ve bugüne adapte edildi. Sonuç olarak, tipik şekillerde ya da rastgele kolaj şeklinde dönüşebilen 20X20cm formatında 27 porselen seramik dekor karo ortaya çıktı. Renkler mükemmellikle eşleşiyor, dekorlardaki çeşitlilik trompe l'oeil etkili de dahil olmak üzere sonsuz alternatifler yaratılmasına olanak sağlıyor.

Dekor çeşitliliği

Century Unlimited konsepti Krem, Bej ve Kahve olmak üzere 3 farklı renkte e dekor serisi içeriyor. Her 3 renk serisinde 3 farklı tasarım bulunuyor. Bu dekor konseptinde böylelikle her bir renk serisi 9 tasarımdan oluşuyor ve toplamda 27 dekoru meydana getiriyor.

“Üçgenler” serisi tarihi modellerin en detaylı versiyonları. Dekorlara ek olarak, 2 açısal geometrik versiyon da içeriyor. “Daireler” serisi 3 farklı şekilde, minimalist ve geometrik olmak üzere çeşitli dairelerden oluşuyor. “Pırlantalar” serisinin de 3 versiyonu bulunuyor. Bağımsız serilerin içindeki dekorlar yeni ve farklı şekiller oluşturmak üzere kombinlenebiliyor. Farklı dekorların renklerin kombinasyonu yeni ve yaratıcı tasarım fırsatları sunuyor. Kolaj kutusunun içinde yer alan 24 dekordan oluşan rastgele karışım ise beklenmedik tasarımlar yaratılması için kullanılabiliyor.

Uyumlu konsept

Century Unlimited konseptindeki vilbostone porselen seramik karolar 60X60cm ve 20X60cm formatlarında; krem, bej ve kahve; açık, orta ve koyu gri, indigo mavisi ve kiremit olmak üzere 8 güçlü renkte sunuluyor. Krem ve açık gri renklerinde 20X20cm dekor karolar konseptin tamamlayıcısı niteliğinde. 30’lu bantlarla sunulan 5X5cm mozaikler duş alanları için ideal; 7,5X60cm süpürgelikler ise bütün temel renklerde mevcut.

Century Unlimited Duvar: mütevazi ve anlamlı duvar dekorasyonu

Vilbostone porselen seramik zemin ve duvar karolarına ek olarak, 30X60cm formatında Century Unlimited Duvar karoları da geliştirildi. Karolar 2 sade ve açık renkte sunuluyor: krem ve açık gri. 2 tamamlayıcı dekor da aynı format ve renklerde mevcut. Yüzey dekorasyonuna ek olarak, 30X60cm karolar krem, gri ve renkli olmak üzere 3 çeşitte üretildi. Duvar karoları vilbostone duvar karoları ile kombinlenebiliyor ve sonuç olarak duvar ve zemin tasarımı bütünlük ve uyumlu bir görünüm yaratıyor.

Sonsuz tasarım ve uygulama alternatifi

Century Unlimited konseptindeki çeşitlilik, her şekil odanın tasarımı için elegan alternatifler sunuyor. Sonsuz dekor kombinasyonları modüler sistem gibi çalışıyor; dekoratörler ve tüketiciler için geniş seçenekler içeriyor. Century Unlimited konsepti modern banyolar, mutfaklar, salon ve yemek odaları, girişler, merdivenler gibi tüm alanlar için çok ideal. Century Unlimited restorantlar, bistro-barlar, alışveriş merkezleri, fuar alanları, butikler gibi kamu alanları için de çekici seçenekler içeriyor. Century Unlimited ile her şey mümkün!


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)