WeTown : 30.000 Sakin İçin Sürdürülebilir Bir Şehir

Ya yaşam, oyun ve iş 8 dakikalık yürüme mesafesindeyse? Kanada, Vancouver'daki bu proje, Kuzey Amerika şehirleri için bir ölçüt oluşturmayı amaçlıyor.

WeTown, Kanada'da yaşayan 30.000 kişiye sürdürülebilir, yürünebilir ve sağlıklı bir şehir sağlıyor. Otomobillere olan bağımlılığımızı azaltan proje, 36 daire, ofis ve perakende binasını birbirine bağlamak için yürünebilir bir döngü sağlıyor. Evden işe 8 dakikalık yolculuk yeşilliklerle, sağlıklı aktivitelerle ve heyecanla dolu oluyor.

Sürdürülebilir ve Dirençli Şehir Örnekleri

Sürdürülebilir şehir bağlamında, projede aktif bir yaşam tarzını teşvik etmek için farklı açık ve kapalı stratejiler tasarlanmıştır. Akıllı sistem, su tüketimini azaltmak, enerji verimliliğini artırmak ve yerel gıdaları teşvik etmek için de kullanılıyor.

Sürdürülebilir Tasarım Kriterleri

Avoid Abvious Architects, insanların iş-yaşam dengesini nasıl iyileştirebileceklerini görmek için küresel bir anket gerçekleştiriyor. Verileri ve önerileri kullanarak, bir öncelikler listesi ve sahip olunması gereken birkaç öğe oluşturuyorlar. Sonuçları Kanada'da yapılan benzer bir anketle karşılaştırıyorlar. Benzerlikleri ve farklılıkları inceliyorlar. Verimli ulaşım, varış noktasına yakınlık, daha iyi yürünebilirlik, daha iyi yemek seçeneği, daha fazla kamusal sanat ve daha iyi işler dahil olmak üzere sürdürülebilir şehir projesinde bu planlama niteliklerini uyguluyorlar.

Sürdürülebilir Şehir Tasarım Prensipleri

Ödüller:

A' Design Award 2018 – Kentsel Planlama
Mimari Masterprize Altın Ödülü 2018 – Kentsel Planlama Birinciliği

Yeşil Bina Örnekleri
Yeşil Şehir Tasarımı
Yeşil Şehir Örnekleri
Şehir ve Bölge Planlama Örnekleri
Kentsel Kalkınma Projeleri
Kentsel Kalkınma Proje Örnekleri
Sürdürülebilir Şehir Projeleri
Ekolojik Kent Tasarımı
Ekolojik Şehir Tasarımı
Kanada Kentsel Tasarım Örnekleri
Kentsel Tasarım Örnekleri
Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)