EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Wilo 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Fotoğrafçılar Yeteneklerini “Suya Yön Veren” Karelerde Gösterecek

WILO’nun, içme suyu kaynaklarının azalması, suyun temiz ve verimli kullanılması gibi konulara dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “WILO 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması” için son başvuru tarihi yaklaşıyor. Fotoğrafçıların eserlerini teslim etmeleri için son tarih, 13 Eylül 2014 olarak belirlendi.

Çarpık kentleşme, nüfus ve sera gazlarının artışı, kontrolsüz sanayileşme gibi etkilerle suyun önemi her geçen gün artıyor. WILO, düzenlediği fotoğraf yarışmasıyla suyun verimli kullanılması konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyor. Yarışma ile hayatın kaynağı olan suyun paha biçilmez değerinin fotoğraflarla belgelenmesi amaçlanıyor.


WILO üçüncü kez gerçekleştirdiği yarışmayı, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayı ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin (İFSAK) desteğiyle düzenliyor. Yarışma sonucunda en çarpıcı kareler, 2014 yılının dereceye giren eserleri olarak ödüllendirilecek.

Yarışmanın Seçici Kurulu; Fotoğraf Sanatçısı Ali Rıza Akalın, Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar (EFIAP), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Fotoğraf Bölümü’nden Nadir Ede, İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç ve WILO Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner’den oluşuyor.

Yarışma sonucunda birinci olan esere 3.000 TL, ikinci esere 2.000 TL, üçüncü esere ise 1.000 TL ödül verilecek. Yarışmada ayrıca mansiyon ve satın alma dereceleri olacak.

Yarışmanın sonuçları, 24 Eylül’de açıklanacak. Ekim ayında belirlenecek bir tarihte de ödül töreni yapılacak.
Yarışmaya başvurular www.wilofotografyarismasi.com adresi üzerinden yapılabiliyor.

WILO 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması Takvimi:

· 13.09.2014 Son Başvuru Tarihi
· 20.09.2014 Seçici Kurul Değerlendirmesi
· 24.09.2014 Sonuçların Açıklanması
· Ekim 2014 Ödül Töreni, Sergi ve Kokteyl


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)