Wilo "Her Şeyin Başı Eğitim"

Pompa sistemleri sektörünün ihtiyacı olan kalifiye insan kaynağının yetişmesine katkı sağlayan Wilo, yaptığı eğitim çalışmalarını öğrencileri de içine alacak şekilde genişletiyor. Okul ve sanayi arasında bir eğitim köprüsü kuran Wilo, 2015 yılı boyunca 500’den fazla öğrencinin katıldığı eğitim çalışmalarına imza attı. Yapılan etkinliklere üniversite, meslek yüksekokulu ve meslek liselerinden öğrenciler katıldı.

Pompa sistemleri sektörünün öncü şirketi Wilo, “her şeyin başı eğitim” diyerek öğrencilerin kendilerini geliştirmesine katkı sağlıyor. Okul ve sanayi arasında bir köprü olma amacıyla hareket eden Wilo, 2015 yılı boyunca 500’den fazla öğrencinin katılım gösterdiği 17 eğitim çalışmasına imza attı.

Bu etkinliklerde öğrencilere temel pompa sistemleri anlatılırken, pompaların hayatımızdaki yeri ve enerji verimliliği ile pompalar arasındaki yakın ilişki hakkında bilgiler verildi.

Wilo 2015 yılında hem lise hem de üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Meslek liselerinde 3 etkinlik düzenledi. Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Bölümü, Atakent İMKB Teknik Meslek Lisesi Tesisat ve İklimlendirme Bölümü ile Bursa Yeşil Yayla Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi Elektrik ve Yenilenebilir Enerji Bölümü öğrencileri, Wilo’nun eğitmen mühendislerinden pompa sistemleri hakkında bilgiler edinme fırsatı buldu.

Wilo yıl içinde farklı üniversitelerden meslek yüksekokulu öğrencilerini Tuzla’daki Genel Merkez binasında ağırladı. Sakarya Üniversitesi Akyazı Meslek Yüksekokulu, Okan Üniversitesi Makine ve Elektrik Meslek Yüksekokulu ile Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Wilo’nun son teknolojilerle geliştirilen ürünlerini yerinde inceledi.

Wilo, 2015 yılı boyunca birçok lisans öğrencisine de ev sahipliği yaptı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden Mühendislik ve Teknoloji fakülteleri öğrencileri Wilo’nun yaptığı faaliyetlere tanık olma şansını elde etti.

Wilo önümüzdeki dönemlerde de eğitim çalışmalarını ara vermeden sürdürerek, sektörün ihtiyacı olan kalifiye insan kaynağının yetişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)