Wilo Öğrencileri Yeni Teknolojileriyle Tanıştırdı

Wilo, öğrencilere yönelik seminerlerine devam ediyor. Sektörün gelecekte ihtiyaç duyacağı insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Wilo, bu kapsamda 7 farklı okulda toplam 454 öğrenciye seminerler verildi. Öğrenciler büyük ilgiyle takip ettikleri seminerlerde yeni pompa teknolojileriyle tanışma fırsatı buldu.

Türkiye’de 25. yılını kutlayan pompa ve pompa sistemleri sektörünün dev markası Wilo, büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürürken sektörel eğitimlere de büyük önem veriyor. Yıllar boyunca sayısız eğitim semineri düzenleyerek binlerce kişiye deneyimlerini aktaran Wilo, özellikle öğrencilerin gelişimine odaklanmış durumda. Wilo 2017 yılında da “Her şeyin başı eğitim” diyerek yüzlerce öğrenciye dokundu. Wilo’nun Eğitim departmanı, 7 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Tesisat Teknolojisi veya Elektrik Bölümü’nden toplam 454 öğrenciye seminerler verdi. Seminerlerde, pompaların günlük hayatımızdaki önemi, santifrüj pompaların temel çalışma prensipleri, enerji verimli pompaların sağladığı faydalar aktarıldı.

Öğrenciler seminerleri çok faydalı buldu 

Seminerlerin sonunda Wilo’nun karşılaştırmalı “Pompa Deney Seti” üzerinde pratik uygulama yapıldı. Yapılan uygulamada sabit devirli ve frekans kontrollü 2 farklı pompanın aynı şartlarda, farklı debi ihtiyaçlarında çektikleri güç değerleri karşılaştırmalı olarak ölçüldü. Eğitim sonrası yapılan anketlerde öğrenciler, seminerin çok faydalı olduğunu, özellikle yaptıkları pratik ölçüm uygulamasının ilgilerini çektiğini ifade ettiler.

Wilo’nun 2017 yılının ilk yarısında seminer verdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri şunlar: Pendik İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bağcılar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,   Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ataşehir - Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zincirlikuyu ISOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve  Küçükçekmece İsmet Aktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)