Xylem Türkiye Üst Yönetim Yapılanmasını Yeniledi

Su ile ilgili en zorlu sorunlara karşı yenilikçi çözümler geliştiren küresel su teknolojisi şirketi Xylem, Türkiye’deki üst yönetiminde gerçekleştirdiği atamalarla yeni yönetim kadrosunu oluşturdu. 2022 yılının Şubat ayında göreve gelen Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç’in liderliğinde oluşturulan yeni kadroda her biri alanında uzman isimler yer alıyor. Türkiye’nin yüksek potansiyeline ve gücüne olan inancıyla yatırımlarına artan bir ivmeyle devam eden şirketin güçlü kadrosunda İbrahim Ünal Satış ve Pazarlama Müdürü, Memetcan Tosuner Özel Projeler Müdürü, Emin Çiftçi Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü, Mehmet Yılmazcan Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü, Segah Karanfil Finans Müdürü, Ece Kankılınç İnsan Kaynakları Müdürü, Esra Taşkın Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü olarak görev yapıyor.

Dünyanın temiz su ihtiyacını sağlamada yaratıcı çözümler üreten lider bir küresel su teknolojisi şirketi olan Xylem; suyun daha iyi kullanımı, korunması ve gelecekte yeniden kullanılması için yeni teknolojiler geliştiriyor. Türkiye’deki yüksek hedefleri ve yatırım planları doğrultusunda üst yönetim kadrosunu da güçlendiren şirketin Xylem Türkiye Genel Müdürü Altuğ Bilgiç önderliğinde yol alan yönetim ekibinde; İbrahim Ünal Satış ve Pazarlama Müdürü, Memetcan Tosuner Özel Projeler Müdürü, Emin Çiftçi Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü, Mehmet Yılmazcan Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü, Segah Karanfil Finans Müdürü, Ece Kankılınç İnsan Kaynakları Müdürü, Esra Taşkın Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü olarak rol alıyor.

Xylem Türkiye

Altuğ Bilgiç – Xylem Türkiye Genel Müdürü

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisans eğitimini ise Purdue Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış olan Altuğ Bilgiç, Ohio State Üniversitesi'nde de MBA eğitimini gerçekleştirdi. Kariyeri boyunca farklı ülkelerde bulunan Bilgiç, Weir Oil&Gas şirketinde sırasıyla Mühendislik Müdürü, Dubai merkezli Avrupa, Orta Doğu & Afrika (EMEA) bölgesinde Döner Ekipmanlar Bölge Müdürü, Azerbaycan Bakü merkezli Rusya ve Orta Asya (RCA) bölgesinde Genel Müdür olarak görev aldı. Xylem Türkiye’ye katılmadan önce Sulzer şirketinin Katar operasyonunda Genel Müdür olan Altuğ Bilgiç, 2022 yılının Şubat ayından itibaren Xylem Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

İbrahim Ünal – Xylem Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü

Lisans eğitimini 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan İbrahim Ünal, hemen ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği alanında yüksek lisansını bitirdi. Ünal, eğitim hayatını Yeditepe Üniversitesi’nde yaptığı işletme yüksek lisansıyla da taçlandırdı. Çalışma hayatına 2007 yılında Altınay Robotik’te Otomasyon Proje Mühendisi olarak başlayan Ünal, 2008 yılında Otomasyon Satış Mühendisi olarak Phoenix Contact bünyesine katıldı. 2010-2015 yılları arasında Schneider Electric bünyesinde Satış Yönetmeni olarak görev alan Ünal, 2015 yılında Emerson Network Power’da Kilit Müşteriler Müdürü olarak çalışmaya başladı. Xylem Türkiye bünyesine katılmadan önce Yokogawa Elektrik’te Kanal Satış Müdürü olarak şirketin satış ve iş geliştirme faaliyetlerini yöneten Ünal, burada çalıştığı beş yıl boyunca enerji santralleri ve su altyapısı projelerine yapılan satışlarda oynadığı kilit rol için dünya çapında çeşitli ödüllere layık görüldü. İbrahim Ünal, 2022 yılının Nisan ayı itibarıyla Xylem Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyor.

Memetcan Tosuner – Xylem Türkiye Özel Projeler Müdürü

Lisans eğitimini 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Memetcan Tosuner; profesyonel çalışma hayatına 1995 yılında İsveç merkezli bir pompa firmasının İstanbul ofisinde Satış Mühendisi olarak başladı. İş hayatı boyunca pompa ve ekipman sektöründeki yerli ve yabancı firmalarda Proje Mühendisi, Satış Müdürü, Proje Müdürü ve Genel Müdür olarak görev yaptı. Kariyer hayatında endüstriyel yapılar, ticari binalar, metro, demir yolu, otoyol gibi altyapı projeleri; su/atıksu ile ilgili tedarik, arıtma ve terfi projelerinde proje-sistem tasarlanması, ekipman tedariği, montajı devreye alma gibi birçok alanda çalıştı. Bugüne kadar endüstriyel son kullanıcılara yönelik olarak su idareleri ve belediyelerde çok sayıda eğitim ve seminer verdi. 2018 yılında Xylem Türkiye’de işe başlayan Memetcan Tosuner, 2022 yılının Haziran ayından bu yana Xylem Türkiye’de Özel Projeler Müdürü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Emin Çiftçi – Xylem Türkiye Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü

Lisans eğitimini International Black Sea Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Emin Çiftçi; Çift Ana Dal Yüksek Lisans eğitimlerini Auburn Üniversitesi’nde Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü ile İş Güvenliği ve Ergonomi Bölümü’nde gerçekleştirdi. Çiftçi, kariyeri boyunca farklı ülkelerde sırasıyla; Denso şirketinde Mühendislik Grup Lideri, Japonya merkezli Exedy Amerika şirketinin Kuzey Amerika bölgesinde Kalite Güvence Şefi, Shawmut şirketinin Kuzey Amerika bölgesinde Kalite Mühendislik Müdürü, Aydınlar Grup’ta Kalite Müdürü olarak çeşitli görevlerde bulundu. Xylem Türkiye’ye katılmadan önce Wittur Grup’un Eurasia bölgesinde Kalite & İSG Müdürü olarak görev alıyordu.

Mehmet Yılmazcan – Xylem Türkiye Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Mehmet Yılmazcan; üniversite yıllarında birçok STK, yarış ve organizasyon alanında 100’den fazla projede yarı zamanlı olarak yer aldı. Çalışma hayatına 2009 yılında Ford Otosan firmasında Proses Mühendisi olarak başlayan Yılmazcan; sırasıyla Proje Yönetimi’nin yanı sıra üretim ve mühendislik alanlarında yurt içi ve yurt dışında birçok proje içerisinde yer alarak farklı ekiplerde yönetici olarak kariyerine devam etti. 2019 yılında Tenneco bünyesinde yer alan Federal-Mogul Powertrain firmasına geçerek Fabrika Üretim Müdürü pozisyonunda şirketin Sapanca ve İzmit fabrikalarında dünyanın ana otomotiv sanayii için yüksek hacimli üretim sistemlerini yönetti. 2022 yılında Sabancı & Columbia Üniversiteleri tarafından gerçekleştirilen Executive MBA yüksek lisans programını tamamlayan Mehmet Yılmazcan, Temmuz 2022’den bu yana Xylem Türkiye Fabrika ve Sürekli İyileştirme Müdürü olarak görev alıyor.

Segah Karanfil – Xylem Türkiye Finans Müdürü

İşletme alanında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile New York Eyalet Üniversitesi’nden B.Sc. diploması ile mezun olan Segah Karanfil, ayrıca Kurumsal ve Stratejik Finans Yönetimi alanında global CMA sertifikasını aldı. İş hayatına Enka İnşaat A.Ş.’de Mali Kontrolör olarak başlayan Segah Karanfil, kariyerine daha sonra Coca-Cola Company bünyesinde yurt içi ve yurt dışı finansal raporlama ve muhasebe alanlarında çeşitli roller üstlenerek devam etti. Kariyeri boyunca finansın her alanında tecrübe kazanan Karanfil, Xylem Türkiye ekibine katılmadan önce Goodyear Lastikleri Türkiye organizasyonunda Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak çalıştı. Segah Karanfil, 2022 yılının Eylül ayı itibarıyla Xylem Türkiye Finans Müdürü olarak görev yapıyor.

Ece Kankılınç – Xylem Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü

Lisans eğitimini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamlayan Ece Kankılınç, kariyerine Eczacıbaşı Holding’in İnsan Kaynakları bölümünde Eğitim ve Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2019 yılında Eczacıbaşı Holding’in ilaç sektöründe faaliyet gösteren Eczacıbaşı Monrol şirketine İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak transfer oldu. İş ortaklığı yaptığı süre boyunca ekibiyle birlikte İnovasyon, Sürdürülebilirlik, Kültür Dönüşümü ve Çalışan Bağlılığı konularında çalışarak bu alanlarda ödüller kazandı. Eczacıbaşı Holding’te dört buçuk yıl süren tecrübesinden sonra Continental Türkiye firmasında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Ece Kankılınç, Kasım 2022’den bu yana Xylem Türkiye’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev alıyor.

Esra Taşkın- Xylem Türkiye Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Esra Taşkın, Galatasaray Üniversitesi’nde MBA eğitimini gerçekleştirdi. Çalışma hayatına 2009 yılında Wilo’da Satış Mühendisi olarak başlayan Esra Taşkın, gerekli terfi adımlarını başarı ile tamamlayarak Tedarik Zinciri Yöneticisi olarak görevini sürdürdü. Wilo’da çalıştığı dönemde birçok ödüle layık görülen Taşkın, bunların en önemlisi olarak başarılı bir SAP entegrasyon sürecini tamamladı. Bununla beraber, 2018’de Koç Üniversitesi iş birliği ile uluslararası geçerliliğe sahip olan CIPS Satın Alma Akademi programına katıldı. Xylem Türkiye bünyesine katılmadan önce Schindler’de Satın Alma Müdür Yardımcılığı pozisyonu ile proje ve şantiye satın alma aktivitelerinin yönetilmesinde yer alan Esra Taşkın, Xylem Türkiye’de Tedarik Zinciri ve Satın Alma Müdürü olarak görev yapıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)