EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Yağmur Suları Toplanarak Yeniden Kullanılıyor

ACO Rain-Ceptor yağmur suyu toplama sistemi, yağmur suyunun toplanması, depolanması ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlayan sistemdir. Bu sistem sayesinde çatıdan toplanan yağmur suları tuvalet rezervuarlarında, araba yıkamada veya bahçe sulamada kullanılabilir

ACO’nun ürünü Rain-Ceptor, yağmur suyunun tekrar kullanımını sağlayarak su tüketimini azaltmak ve tasarruf etmekle kalmayıp aynı zamanda şehir şebekesinin de yükünü azaltarak kaynakları daha verimli kullanmaya katkıda bulunuyor.

Değişen iklim ve hava koşulları insanların suyu daha efektif kullanmasını zorunlu kılmaktadır. Yağmur suyu kullanımı, değerli su kaynaklarının korunmasının yanında, kanalizasyon yükünü azalttığı için aşırı hava olaylarının yol açtığı su baskınlarının da oluşumunu engeller.


ACO Rain-Ceptor yağmur suyu toplama sistemi iki farklı uygulamada kullanılabilir. Direk besleme sistemi şebeke suyunun kullanımının zorunlu olmadığı ev içi uygulamalarda, sulama sistemi ise araç yıkama ve bahçe sulamada kullanılabilir. Bu sayede bir hanenin ortalama su ihtiyacının yarısına kadar karşılanabilir. ACO Rain-Ceptor %50 oranında geri dönüştürülmüş polietilen malzemeden üretilmiştir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)