Yapı Kataloğu’ndan İki Yeni Vaka Analizi

Yapı Kataloğu, vaka analizleri ile ürünlerin projelerdeki uygulama süreçlerinden, projelerde nasıl yer aldığına kadar bir dizi soruyu doğrudan projelerinin mimarlarına yönlendiriyor. Bu sayede, proje sürecinde ürünlerin nasıl seçildiği, nasıl kullanıldığı ve tüm bu süreçte nelere dikkat edildiği konusu bir mimar gözünden direkt olarak aktarılmış oluyor.

Yakın zamanda yayınlanan iki farklı vaka analizi ile dekoratif boya ve ısıtma sistemleri olmak üzere iki farklı sektöre ait ürünün kullanım detaylarını yayına taşıyan Yapı Kataloğu, sektör için bilgi kaynağı olmaya devam ediyor. 

Dokuların Eşsiz Dansı, Nostalgie ile Duvarlarınızda

Sandeco

Yapı Kataloğu ekibi, “Dokuların Eşsiz Dansı, Nostalgie ile Duvarlarınızda” vaka analizinde, yüzeylerde efekt boya uygulaması yapan San Deco'nun Nostalgie ürünü için mimar Fahrünnisa Ok ile bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Beau'tiny Studio projesinde, antik taş efektini için Nostalgie ürününü tercih eden Fahrünnisa Ok, kendi mimarlık anlayışından, tasarım felsefesinden, malzeme seçim kriterleri ve yükselen trend yüzeylerde doku uygulamalarından bahsetti. 

(...) bir mekân tasarlarken zamansız unsurları baz alarak, dönemin şartları ve müşterinin özel zevklerini göz önünde bulunduruyorum. 

(...) Eğer bir malzeme bir mekânda varlığıyla oranın atmosferini ve ambiyansını değiştirebiliyorsa o mekân için doğru malzeme olduğunu düşünüyorum. 

(…) Son dönemde dekoratif kaplama malzemeleri biz önermeden önce müşteriden bize soru olarak gelmeye başladı. Açıkçası son birkaç projede benden özellikle doku talep edilince, kaplama malzemeleri daha çok ilgilendiğimiz bir alan olmaya başladı.

San Deco ile çalışma sebebimiz hem ürün seçerken yönlendirme konusuna çok hakim olmaları hem de uygulama konusundaki tecrübeleri. Bu belirtmiş olduğum yönler itibariyle güçlü bir firma oldukları için kendileriyle oldukça rahat çalışıyoruz….”

Goldsun Elite ile Açık Alan Isıtmasında Estetik, Verim ve Konfor Bir Arada

Çukurova ISI

Yapı Kataloğu, “Goldsun Elite ile Açık Alan Isıtmasında Estetik, Verim ve Konfor Bir Arada” vaka analizinde değişen ihtiyaçlara göre ürün gamını genişleten Çukurova Isı'nın Goldsun Elite ürününü incelemek için mimar Efe Urgunlu ile Noir Suadiye tasarımı hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yeme içme mekânlarındaki açık alan, yarı açık alan, kapalı alan dengesi ve bu alanların konfor koşulları detaylı bir şekilde ele alındı.

Noir Suadiye’nin neredeyse sadece bahçeden oluşan bir proje olduğunu ve Goldsun Elite gibi bir çözüm bulunmadığı takdirde, özellikle kış aylarında konfor şartlarını sağlayamacaklarını belirten Efe Urgunlu sözlerine şöyle devam etti: 

"Goldsun Elite Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar, insanların mekânı kullanmasını sağladı. Kapalı iç alanın çok kısıtlı olması nedeniyle, Noir Suadiye açık alan ısıtmasına en güzel örnek. Ayrıca ısıtıcılar akşam yandığı zaman oluşan kırmızı ışıkta ortama bir ambiyans katıyor, güzel oluyor. Biraz da ışık insanlarda sıcak bir ortam hissi oluşturuyor aslında."Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)