"Yeşil Alanı Betona, Ranta Değil; İnsanların Kullanımına Açmaya Devam Edeceğiz"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy ve Maltepe ilçelerinin sınırında bulunan Bostancı Metro İstasyonu çevre düzenlemesi, Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi 1. Etap ve Ediz Hun Kaktüs Evi’nin toplu açılışlarını gerçekleştirdi. Törende Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, CHP Parti Meclisi üyeleri, ilçe belediye başkanları ve Ediz Hun da yer aldı.

Maltepe Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi 1. Etap

İmamoğlu, “Şehrimizin sürdürülebilir ve dayanıklı bir kent haline gelmesi için çalışıyoruz. Yeşil alanları betona değil, insanların kullanımına açmaya devam edeceğiz.” dedi. Ayrıca, Bostancı Metro İstasyonu altında inşa edilen 854 otomobil ve 252 motosiklet kapasiteli kapalı otoparkın 3 ay içinde hizmete gireceğini duyurdu.

Ediz Hun Kaktüs Evi

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, İmamoğlu ve ekibine teşekkür ederek, adil, katılımcı ve eşitlikçi belediyeciliği hedeflediklerini belirtti. Kent dokusunu gözeten nitelikli yaşam alanları oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Ediz Hun Kaktüs Evi

Ediz Hun Kaktüs Evi hakkında konuşan İmamoğlu, Ediz Hun’un yıllardır biriktirdiği 132 parçadan oluşan kaktüs koleksiyonunun burada sergilendiğini belirtti. Açılış törenine Ediz-Berna Hun, CHP Parti Meclisi üyeleri ve birçok ilçe belediye başkanı katıldı.

Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)