'Yeşil Rapido' tüm Hızıyla ve Yoğun Katılım ile Devam Ediyor...

Ekoyapı Dergisi'nin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği 'Yeşil Rapido' LEED eğitim organizasyonu serisinin üçüncüsü 21 Mart 2014 tarihinde YEM'de gerçekleşti. Eğitime Türkiye'nin önde gelen mimarlık - mühendislik ofislerinden, inşaat firmalarından 70 kişi katıldı. Katılımcılar yoğun ve yorucu geçen günün sonunda sertifikalarını aldılar.

Türkiye'de ilk kez, Ekoyapı Dergisi Organizasyonu olarak, 'Yeşil Rapido' ismiyle hayata geçirilen proje kapsamında, malzeme / bina üreticilerinin desteği sayesinde ücretsiz LEED Yeşil Bina Eğitimleri veriliyor.


21 Mart 2014 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezinde üçüncü kez düzenlenen 'Yeşil Rapido' ücretsiz LEED Eğitimi etkinliğine, Interface Türkiye Platin Sponsor, Dörken Sistem, Isıcam Konfor ve ETY İnşaat Altın Sponsor, Chelsea ise Gümüş Sponsor olarak destek verdiler.

'YEŞİL RAPİDO'da yine dopdolu bir gün...

21 Mart 2014 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleşen Yeşil Rapido Vol-3 saat 8:30'da katılımcıların kayıt işlemi ile başladı. Tüm gün süren eğitim, Ekobina Yeşil Bina Danışmanlığı'nın kurucusu, LEED AP BD+C Zümrüt Çağlayan Arslan tarafından verildi. LEED eğitim programı içerisinde; Enerji ve Atmosfer başlığı altında Trakya Cam - Isıcam Konfor'dan Aytül Uğurlu, iç hava kalitesi başlığı altında; Interface Türkiye Genel Müdürü Murat Güney, su yalıtımı başlığı altında Dörken Sistem Teknik Pazarlama Yöneticisi Aylin Kalav yaptıkları sunumlar ile hem ürünlerinin LEED sertifika sistemine katkıları hakkında detaylı bilgi verdiler, hem de eğitime renk kattılar.

Yoğun ve yorucu programın sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan 70 sektör profesyoneline sertifikalarını, Ekoyapı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Neşe Jones, eğitmen Zümrüt Çağlayan, Dörken Sistem'den Aylin Kalav ve Interface'den Murat Güney verdiler.

'Yeşil Rapido' etkinliğinin amacı; yeşil bina üretiminde görev alan teknik-profesyonel çevrede konu hakkındaki farkındalığı artırmak, sektöre daha fazla 'yeşil' düşünen mimar ve mühendis kazandırmak.

'Yeşil Rapido' etkinliğinde katılımcılar, eğitim için herhangi bir ücret ödemiyorlar çünkü eğitim maliyetleri sponsorlar ile birlikte karşılanıyor. Mesleki kariyerlerine yön verirken, sürdürülebilirlikle ilgili yetenekleri de donanımları arasına katmak isteyen tüm profesyoneller devam edecek etkinliklere katılabilirler. Ayrıca etkinlik hakkında daha detaylı bilgiye www.yesilrapido.com adresinden ulaşılabilir.

Eğitime kimler katılabilir?

'Yeşil Rapido' - LEED Eğitim Organizasyonuna; mimar, mühendis, peyzaj mimarı, iç mimar, şehir plancısı v.b mesleki disiplinlerden profesyoneller katılabilir. Başvurular http://yesilrapido.com/kayit-formu.php adresindeki formu doldurularak yapılabilir. Başvurular belli kriterlere göre değerlendirilerek seçiliyor. Özellikle ekolojik yapı ve yerleşimler konusunda kendini geliştirmek isteyen kişilere öncelik tanınıyor.

Sonraki Yeşil Rapido Eğitimleri Ne zaman?

Ekoyapı Dergisi tarafından 2014 yılı içerisinde iki etkinlik daha planlanmakta. Bunlardan ilki, 5 Haziran 2014 (Dünya Çevre Günü), ikincisi ise 26 Eylül 2014 (Dünya Yeşil Binalar Haftası) tarihinde gerçekleşek. Etkinliklerin tarihleri özellikle ülkemizde de kutlanan çevre konulu günlere dikkat çekmek amacıyla seçildi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)