Yorglass 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe İmza Atıyor

Yorglass, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü staj destekli mentorluk projesiyle kutluyor. Şirket, 50. yılını 50 genç kadınla mentorluk programıyla taçlandırıyor. Bu program kapsamında, Yorglass'taki kadın liderler, genç yeteneklerle buluşacak ve altı ay boyunca deneyimlerini paylaşacaklar. Yorglass, geleceğin kadın liderlerine fırsat eşitliği sunmayı ve sektöre ilgi duyan öğrencilere kariyer fırsatları sunmayı hedefliyor.

Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarında 50 yıllık birikimiyle sektöre öncülük ediyor ve kadın gücünü artırmaya yönelik projelere odaklanıyor. Bu yıl 8 Mart'ı "Kadın Mentorluk Programı" ile kutlayan şirket, deneyimli kadın liderlerini 50 genç kadın yetenekle buluşturacak. Program, farklı departmanlarda uygulanacak ve genç kadınlar altı ay boyunca ilham verici deneyimler yaşayacaklar.

Yorglass İnsan Kaynakları Direktörü Ayşe Doğruöz

Yorglass İnsan Kaynakları Direktörü Ayşe Doğruöz, bu önemli projenin mutluluğunu paylaşarak, geleceğin kadın liderleriyle kariyerlerini inşa etmenin değerli olduğunu belirtiyor.

Mentorluk programı, genç liderlere rehberlik etmeyi amaçlıyor. Ayşe Doğruöz, Yorglass'ın değerlerini genç nesillere aktarmak için bu adımı atmaya kararlı olduklarını ifade ediyor. Program, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi ile iş birliği içinde yürütülüyor. Mentorlar ve menteler tamamen kadınlardan oluşuyor ve programın ilk adımında 17 kadın mentor ve 24 mentee yer alıyor.

Bu program, öğrencilerin beklentilerine ve ilgi alanlarına göre mentor eşleşmeleri yapılarak farklı departmanlarda deneyim elde etmelerini sağlıyor. Temel hedef, sektöre ilgi ve yeteneği olan öğrencilere kariyer fırsatları sunmaktır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)