AFS, Dubai BIG 5 Fuarı’na Katıldı

Fuara flexible hava kanallarının yanı sıra endüstriyel hortumlar, anemostadlar, panjurlar ve montaj elemanları gibi geniş bir ürün yelpazesiyle katılan AFS, özellikle Greenguard sertifikalı ve Green logolu flexible hava kanalları ile dikkat çekti.

AFS’nin Green logolu ürünlerinin önemine değinen AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, “ Green logolu ürünlerimizin önemi, insana ve çevreye gösterilen hassasiyetin bir sembolü olması ve uluslararası geçerliliği olan Greenguard sertifikasına sahip olan ürünleri belirlemesinde yatıyor” dedi. Her geçen yıl ürün portföylerinin genişlediğini belirten Poyraz, “daima sürdürülebilirlik anlayışı ile sağlıklı temiz hava sağlayabilmek için, çevre dostu ürünlere öncelik veriyoruz” şeklinde konuştu.


Günlük hayatta sıkça kullanılan pek çok eşyanın ve temas edilen yüzeylerin, havaya kapalı ortamlarda solunması insan sağlığını ciddi oranda tehlikeye sokar. AFS’nin Green logolu ve Greenguard sertifikalı hava kanalları ise içeriye taşıdıkları taze havayı zararlı kimyasallarla kirletmeme ve insan sağlığını koruma özellikleriyle sertifikalandırılmışlardır.

İç Ortam Hava Kalitesini Yükselten ALUAFS GREEN

ALUAFS Green izolesiz alüminyum flexible hava kanalları, çok katlı laminasyonlu alüminyum ve polyester malzemenin yüksek gerilimli helezon çelik tel ile takviyesiyle üretilmiştir. Sızdırmaz, yüksek esneme, bükülme ve sıkıştırılabilme özelliğine sahiptir.

ALUAFS Green, Greenguard sertifikasının yanında, Greenguard GOLD olarak bilinen, ikinci bir sertifikaya da sahiptir. Greenguard, ürünün düşük seviyede emisyon yaptığının garantisidir. İç ortam hava kalitesi standartlarını yükseltir, ev ve ticari binalarda kullanılır. Greenguard GOLD ise standart Greenguard sertifikasyonundakilerden daha zor koşulları yerine getiren ürünlerin alabildiği çocuklar, hastalar ve yaşlılar gibi sağlık açısından yüksek risk grubunda olan insanların yaşadığı yerlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Kreş, okul ve hastane gibi hassas binalara uygundur.

Havadaki Mikropları Yok Eden Hygiene

Mantar ve bakterilere karşı kuvvetli bir anti-bakteriyel olan Hygiene, dokusundaki son teknoloji ürünü antimikrobiyal nano-gümüş parçacıklar sayesinde zararlı organizmaları yok eder. Ø 102 mm’den Ø 300 mm’ye kadar farklı çaplarda üretilebilen Hygıene, çevreye duyarlı ve uzun ömürlüdür.
Havalandırmada Sessizliği Garanti Eden SONO
Havalandırma sistemlerinde, konfor koşullarını zorlayan gürültüye son vermek üzere tasarlanan Greenguard sertifikalı SONO, ses ve ısı izoleli yapısıyla iç mekân hava kalitesini yükseltir. Yüksek gerilimli çelik teli ile kolay montaj imkânı sunar ve yüksek mukavemetlidir. EN 1351-1 standardına göre A1 yanmazlık sertifikasına sahip SONO; ateşe, yırtılma ve darbelere karşı yüksek dirençlidir.

Esnek TPU Hortumlar

Yüksek çekme dayanımı gerektiren alanlarda rahatlıkla kullanılabilen TPU Hortumlar, delinmeye ve kimyasallara karşı dirençlidir. TPU’nun en önemli avantajı, formülasyonunda değişiklik yapılarak birbirinden farklı sertlik, yoğunluk ve geniş sıcaklık aralıklarında elastikiyete sahip ürünler üretilebilmesidir.

AFS Connector

Isıtma, soğutma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri için özel olarak tasarlanan AFS Connector; galvaniz çelik sac, kaplamalı kumaş ve galvaniz çelik sac malzemelerin özel bir sistemle birbirlerine kenetlenmesiyle üretilir.

‘Anemostadlar enerjiden, paradan ve zamandan tasarruf sağlarlar’

Emiş ve üflemede çok düşük basınç kaybına sahip Smart serisi anemostadlar, enerjiden, paradan ve zamandan maksimum tasarruf sağlar. Hava kaçaklarını yok eden entegre tasarımı ile yüzde yüz sızdırmazdır. Tamamı ABS plastikten üretilmiş yapısıyla çevre dostudur.

Panjurlar

Düz, kepli, geri akış, cam tipi ve yuvarlak kanala bağlanabilir olmak üzere farklı çeşitlerle sunulan panjurlar; duvar veya tavana monte edilebilir olmasının yanında, iç kısmı sökülüp, temizlenebilir özelliktedir.

AFSPIN İzolasyon Askı Pimleri

Montaj elemanları arasında yer alan AFSPIN izolasyon askı pimleri, izolasyon malzemelerinin, düzgün yüzeylerde herhangi bir ilave yapmadan montajının sağlanabilmesi için geliştirilmiştir. AFSPIN hava sızdırmaz plastik kovalarda ambalajlandığından dolayı içeriğindeki yapıştırıcı bant teknik özelliklerini kaybetmez. Uzun ömürlü, stoklanması ve taşınması kolay ve pratiktir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)