Alya Konakları Merkez Efendi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temeli atıldı.

İnşaat sektörünün güvenilir ve yenilikçi markası BOSS4 Gayrimenkul’ün, Zeytinburnu’nda 1 milyar 150 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçireceği ‘Alya Konakları Merkez Efendi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temelleri atıldı.

Yüksek katma değerli ve yatırımcısına daima kazandıran yaşam alanları üreten BOSS4 Gayrimenkul, projelerinden birini daha hayata geçiriyor. BOSS4 Gayrimenkul’ün Zeytinburnu Belediyesi ile birlikte Zeytinburnu’ndaki İETT Blokları’nı dönüştüreceği kentsel dönüşüm projesinin temelleri düzenlenen bir törenle atıldı.

Törende Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un yanı sıra siyasiler, iş dünyasından üst düzey yetkililer ve kat malikleri hazır bulundu. Törende bir konuşma yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Zeytinburnumuz’u daha yaşanabilir ve güvenli bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz. Bunun yolu da öncelikli olarak kentsel dönüşümden geçiyor. İETT Blokları’nın 20 yıldır kangren haline gelen plan sorunlarının çözümü için yoğun çaba harcadık. Bugün bu çabaların meyvesini almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Nitelikli projelerin yeni adresi…

Törende konuşan BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş ise temelleri atılan Alya Konakları Merkez Efendi Kentsel Dönüşüm Projesi’ni çok önemsediklerini ifade ederek proje ve süreçle ilgili bilgi verdi. Son yıllarda nitelikli projelerin adresi haline gelen Zeytinburnu ilçesinin büyük bir dönüşüm geçirdiğine işaret eden Abdülkadir Akkuş, bölgenin tam anlamıyla kabuk değiştirdiğini belirtti. Akkuş “Tarihi ve kültürel dokusuyla şehrin merkezinde olma avantajı sunan bu ilçe, tarihi alanlarının yanı sıra sahil yolu, ana arterlere yakınlığı, Marmaray, Metrobüs ve Avrasya Tüneli avantajlarıyla da büyük değer taşıyor. İşte biz de bu değere daha da değer katmak ve tabi ki kentsel dönüşüme katkı sunmak amacıyla İETT Blokları’nın dönüştürülmesine talip olduk. Çıktığımız bu yolda gece gündüz çalıştık. Ve şimdi hep birlikte yeni projemiz Alya Konakları Merkez Efendi’nin temellerini atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  

Bin 75 konutun inşaatı devam ediyor

BOSS4 Gayrimenkul olarak kurulduğumuz günden bu yana beş yılda; Alya markasıyla toplam 8 projeyi, 631 adet konutu ve 38 ticari gayrimenkulün inşaatını tamamlayarak teslim ettik. Halihazırda da toplam altı projede bin 75 adet konut ve 35 ticari gayrimenkul alanın inşaatına devam ediyoruz. Bunlardan en yenisi de 252 bağımsız bölümün dönüştürüleceği ve 1 milyar 150 milyon TL yatırım değeriyle inşa edilecek olan Alya Konakları Merkez Efendi Projesi” diye konuştu.

Aile konseptine uygun daireler…

Bittiğinde 467 konut ile 15 ticari gayrimenkullerden oluşacak olan Alya Konakları Merkez Efendi Projesi’nin geçici satış ofisinin de hazır olduğunu belirten Abdülkadir Akkuş, daireleri aile konseptiyle dokuz blokta 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere planladıklarını ve sosyal olanaklara da geniş yer verdiklerini söyledi. Akkuş “Biz gerçekleştirdiğimiz her projemizi bir eserimiz olarak görüyoruz. Ve eserimizle yatırımcılarımızın aileleriyle birlikte keyifle nefes alabilecekleri huzurlu yaşam alanları yaratıyoruz. Bilgimize ve öz kaynaklarımızdan aldığımız finansal gücümüze güveniyoruz. Her projemizi söz verdiğimiz tarihte, söz verdiğimiz kriterleri dikkate alarak teslim ediyoruz” dedi.

Yaklaşık 24 bin 320 metrekare alan üzerinde aile konseptine uygun planlanan projede kapalı havuz, Türk hamamı, sauna, buhar odası, fitness, basketbol ve futbol sahası, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, kafe alanları, 7x24 güvenlik ve kapalı otopark da yer alıyor.

‘Alya Konakları Merkez Efendi’ projesi konumu ve ulaşım olanaklarıyla da dikkat çekiyor.  E-5 Karayolu’na 3 km, Cevizlibağ Metrobüs’e 650 metre, Kazlıçeşme Marmaray’a 3,1 km, Avrasya Tüneli’ne 1 km, Esenler Otogarı’na 5,3 km, Yenikapı’ya 5 km, Fişekhane’ye 4,9 km, Veliefendi Hipodromu’na 6,2 km ve Ataköy Marina’ya 11 km mesafede bulunan proje, dört bir yanı özel eğitim kurumları, üniversiteler, hastaneler ve alışveriş merkezleri ile çevrili bulunuyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)