Arcana Aynalı Yapılar Kanada’da Ormana Karışacak

Mimarlık ofisi Leckie Studio ve tasarım ajansı Aruliden , Ontario, Kanada'da bir ormanda inşa edilecek bir dizi aynalı yapı için tasarımlar yayınladı .Arcana adı verilen gözlerden uzak yapılar, Toronto'nun iki saat kuzeyindeki bir ormanlık alanda inşa edilecek.Tam konumları gizli tutuluyor. Konuklara yalnızca rezervasyon yaptıktan sonra konum bilgisi açıklanacak.

Leckie Studio ve Aruliden, yapıları ahşap çerçeve ve cilalı paslanmaz çelik levhalarla kaplanmış yüzeylerle inşa etmeyi planlıyor. Yansıtıcı dış duvarları ile kabinler doğayla bütünleşecek şekilde tasarlanmıştır. Her kabinin içi çam ile kaplı olacak ve uyuma alanının yanında tavandan tabana pencerelere sahip olacak. 275 metrekarelik yapılar, yaprak döken ormanda neredeyse görünmez olacak şekilde tasarlanmıştır ve konukların kendilerini doğaya olabildiğince yakın hissetmelerini sağlamayı amaçlar. Çağdaş bir mutfak, her türlü hava koşulunda açık havada yemek pişirmek için özel güvertede yer alan ızgaralı özel yapım ateş çukuru ve yağmur duşu başlığına sahip özel banyo ve Sangre de Fruta'dan özenle seçilmiş çeşitli banyo malzemelere yer verilecektir.

Metal kaplama, kuşların yanlışlıkla içine uçarak yaralanmasını önlemek için hafifçe çarpık bir yansıma sunacaktır. Leckie Studio ve Aruliden, "Doğanın gücüne ve güzelliğine saygı duymaya dayanan bir marka olarak, yapılarımızı Arcana'nın habitatında yaşayan kuşlar ve diğer canlılar için tehlike oluşturmayacak şekilde tasarlamak bir öncelik oldu." dediler. "Ayrıca, insan gözüyle fark edilmeyen ancak kuşların kabini manzarada bir nesne olarak tanımlamasına izin verebilecek tüm yansıtıcı yüzeylere film uyguluyoruz" diye eklediler.

Kabinlerdeki yataklar tavandan tabana pencerelerden ormana bakacak. Kabinlerde elektrik ve akan su olacak, ancak tasarımcılar gelecekte daha uzak yerlerde inşa edebilecekleri şebekeden bağımsız bir versiyon yarattılar. Leckie Studio ve Aruliden, "İç bölgeden iç bölgeye geçişi kolaylaştırmak için, onları elektrik ve akan su gibi temel lükslerle tasarladık" dedi.

Konuklar, temassız check-in ile yapılara erişebilecek ve sitede sauna gibi olanaklar yer alacaktır. Kamaraların etrafındaki 15 kilometrelik ağaçlık yürüyüş parkurlarının turları, yiyecek arama gezileri ve rehberli orman banyosu dahil olmak üzere mevcut olacak. Orman banyosu veya Shinrin-yoku, ağaçların arasında farkındalığı ve yürümeyi birleştiren bir Japon sağlık uygulamasıdır. Arcana kabinlerinin inşaatı bu yıl içinde başlayacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)