Assan Alüminyum Avrupa Liderliğine Yürüyor

Kibar Grubu şirketlerinden Türkiye’nin lider alüminyum üreticisi Assan Alüminyum, döküm ve folyo kapasitesini artırmak üzere yeni yatırımları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kibar Holding CEO’su Dr. Tamer Saka, Assan Alüminyum’un ara vermeden büyümeye devam ettiğini belirterek, alüminyum döküm ve folyo kapasitelerini artırmak üzere yeni yatırım kararları aldıklarını açıkladı.

Türkiye’nin alüminyum sektöründeki en büyük şirketi Assan Alüminyum, global teknoloji liderleri arasında yer aldığı sürekli döküm kapasitesini büyütmek amacıyla yeni tesis yatırımlarına imza attı. Yatırımın ilk aşaması kapsamında 2017 başında devreye girmesi planlanan iki yeni döküm tesisi, yılda 36 bin ton ilave döküm kapasite sağlayacak.

Kurulduğu 1988 yılından beri sürdürdüğü istikrarlı gelişimi ile Avrupa’nın en hızlı büyüyen yassı alüminyum şirketi olan Assan Alüminyum, döküm kapasitesindeki artışlara paralel olarak yüksek katma değerli folyo ürünlerine yönelik yeni folyo tesisi yatırımları için de görüşmelerini tamamladı.

Avrupa’da piyasa yapıcı bir konum kazanma hedefinin altını çizen Kibar Holding CEO’su Dr. Tamer Saka, “Bu çerçevede, teknolojik birikimimiz ve pazar liderliği konumumuzdan aldığımız güçle döküm ve folyo üretim kapasitemizi artırmaya yönelik yeni tesislere yatırım kararı aldık. Bu yatırımla tesislerimizde en modern teknolojileri esas alarak büyümeye ara vermeden devam ediyoruz. Bu büyümenin temelinde müşterilerimize sunduğumuz güvenirlik, esneklik ve yenilikçiliğin yanı sıra, Kibar Holding’in yatırım odaklı büyüme stratejisi yatmaktadır. Diğer yandan, ulusal önceliklere hizmet edecek stratejik öneme sahip büyük ölçekli bir yatırımı daha hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Çok yakın bir zaman diliminde uzay-savunma-havacılık, ulaşım ve özel paketleme sektörlerine yönelik yüksek kapasiteli slab döküm ve sıcak haddeleme tesisini, gerekli uygunluk kriterlerini sağlayarak aldığımız yatırım teşvik belgesi ile hayata geçiriyor olacağız” dedi.

Folyo üretim kapasitesini yüksek hızlı ve ileri seviye otomasyon sistemli yeni folyo haddelere yatırımlar ile kademeli olarak yılda 130 bin tona çıkarmayı planlayan Assan Alüminyum, bu yatırımın ilk aşamasını Temmuz 2017’de tamamlayacak. Yeni tesis ile Assan Alüminyum, aseptik ambalaj ve ilaç sektörlerine yönelik teknolojik ürünler ile alüminyum folyo sektöründeki lider konumunu pekiştirmeyi hedefliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)