EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Assan Panel, Sektöründe Greenguard Gold ve LPCB Sertifikalarını Alan İlk ve Tek Firma Oldu

Sektörüne yön veren çalışmalara imza atan Assan Panel, dünya çapında tescil ettirdiği kalite belgelerine yenilerini kattı. Hijyen gerektiren mekanlarda kimyasal emisyon kriterlerini belirleyen ve tavizsiz standartlar içeren Greenguard, Greenguard Gold sertifikalarının yanı sıra yangına dayanıklılığı belgeleyen LPCB sertifikasını da alarak panel sektöründe bu sertifikalara sahip ilk ve tek firma oldu.

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren Assan Panel, dünya çapında tescil ettirdiği belgelerine, FM Approvals’dan sonra Greenguard, Greenguard Gold ve LPCB sertifikalarını da ekleyerek, panel sektöründe bu sertifikalara sahip ilk ve tek firma oldu. Assan Panel, özellikle daha sağlıklı ve hijyen yapıların iç mekanlarında kullanılması için dizayn edilen ürünlerin kimyasal emisyon kriterlerine uyduğunu gösteren, Greenguard Sertifikasyon Programı çerçevesinde hazırlanan Greenguard ve Greenguard Gold sertifikalarını alarak, iç mekan hava kalitesini bozmayan çevreci ürünleriyle kalitesini bir kez daha tescil ettirdi.

Panel sektöründe ilk…

Dünya çapında kabul edilen Greenguard sertifikaları, en kapsamlı sürdürülebilir bina programları ve ilgili çevre kanunları tarafından onaylanıyor. Greenguard’ın özellikle çocukların bulunduğu mekanlar ve spor salonlarına yönelik olarak üst seviyede çevre ve sağlık standartlarını belirlediği Greenguard Gold Sertifikasyonu, çocuklar ve yaşlıların bulunduğu mekanlarda güvenlik faktörlerini dikkate alan tavizsiz kriterler içeriyor; bu sertifikaya sahip olan ürünlerin okul ve sağlık kuruluşları için de kullanılabilir olduğunu garanti ediyor. Greenguard Gold Sertifikasyonu, "The Collaborative for high School (CHPS)" ve "Leadership in Energy Environmental Design (Leed) Building Rating System" organizasyonları tarafından tavsiye ediliyor.

Çevre, güvenlik ve enerji verimliliğine uygun ürünler geliştirdiklerini belirten Assan Panel Genel Müdürü Ulvi Kadakal, “Yeşil binaların kullanımına uygun UL Greenguard Gold sertifikasının yanında, yangın dayanımı konusunda en yetkin kurumlar olan FM Global ve LPCB’den de en geniş kapsamlı sertifikalara sahibiz. UL Greenguard ve Greenguard Gold sertifikasını panel sektöründe alan ilk firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu sayede iç mekanlarda kullanılmak için ürettiğimiz ürünlerin çok daha sağlıklı alanlar oluşturduğunu ve kimyasal emisyon kriterine uygunluğunu belgeleri ile garanti ediyoruz. Bağımsız ve saygın sertifikalandırma kuruluşlarından aldığımız bu belgeler ile uluslararası güven veren marka olmayı sürdürüyoruz” dedi.

Yangına karşı güvenilirliğini uluslararası düzeyde belgeledi

Assan Panel’in aldığı LPCB sertifikası, dünyanın önde gelen sertifikasyon kuruluşlarından İngiliz Loss Prevention Certification Board (LPCB) tarafından onaylanan ve güvenlik ve yangına dayanıklılık açısından üst düzey standartları gösteriyor. Avrupa'nın en prestijli akredite test ve sertifikalandırma kurumları arasında yer alan LPCB tarafından sertifikalandırılan Assan Panel, bu sertifika ile ürünlerinin yangına karşı güvenilirliğini de uluslararası düzeyde belgeledi.

Benzeri sertifikalandırma süreçlerinden daha kapsamlı kriterler içeren LPCB, ürünün yangın performans test ve kalitesine ek olarak, üretim ve diğer prosedürlerini ISO 9001 bazında, yerinde detaylı inceleyerek onay veriyor. Sertifikalandırma süreci ve sonrasında LPCB düzenli aralıklarla üretim ve ürünleri yerinde incelerek, ürün bazında testleri tekrarlıyor. Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)