Assan Panel Ürdün Gümrük Müdürlüğü'nün 'Altın Liste'sine Dahil Edildi

Sandviç panel sektörünün önde gelen firması Assan Panel, Ürdün Gümrük Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ülkenin gümrük mevzuatına, güvenlik gerekliliklerine ve dış ticaret düzenlemelerine uyum sağlayan şirketleri içeren 'Altın Liste'ye dahil edildi.

Assan Panel Ürdün Altın Liste

Assan Panel, Ürdün'de 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği üretimle, Ürdün Gümrük Müdürlüğü'nün 'Altın Liste'sine girmeye hak kazandı. Uygunluk Denetim Komitesi'nin saha denetimlerini başarıyla tamamlamasının ardından, gümrük mevzuatına, güvenlik gerekliliklerine ve dış ticaret düzenlemelerine uyum değerlendirmesi sonucunda 'Altın Liste'ye dahil edildi.

Ürdün Gümrük Genel Müdürü Jalal Al-Qudah, 'Altın Liste' sertifikalarının teslim töreninde yaptığı konuşmada, programa katılan şirketlere sağlanan avantajlara vurgu yaparak, bu programın modern gümrük yöntemlerini kullanan öncü bir program olduğunu belirtti. 'Altın Liste'ye dahil olan şirketlere sunulan avantajlar arasında yeşil şerit hibelerinin genişletilmesi, ürünlerin hızlı serbest bırakılması ve veri tamamlama süreçlerinde maliyet ve prosedür kolaylıkları bulunmaktadır.

85 Ülkeye İhracat Başarısı

Assan Panel Genel Müdürü İhsan Tolga Akar, 2022'de Ürdün'de en fazla ihracat yapan şirketler arasında yer almaktan duydukları gururu dile getirdi. Akar, Ürdün'deki tesislerinde ürettikleri çevre dostu ürünlerle birlikte Türkiye için stratejik öneme sahip Ortadoğu coğrafyasında uzun yıllardır ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti. Assan Panel olarak, Ürdün'deki tesislerinden elde ettikleri başarıyla birlikte çevre ülkeler de dahil olmak üzere 85 ülkeye ihracat yaptıklarını vurguladı.

Ortadoğu'nun Lider Sandviç Panel Üreticisi

Assan Panel, 2012 yılında Ürdün'de üretime başladı ve bölgenin en büyük sandviç panel üreticisi konumuna geldi. Ürdün'deki 65 bin metrekarelik tesis, Assan Panel'in Ortadoğu'da stratejik bir üretim üssü olarak bölge ülkelerine ürünlerinin satışını gerçekleştirdiği 85 ülkeye hizmet vermektedir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)