EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

AURA Yaz Akademisi Başvuruları Devam Ediyor

"İstanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek" teması ile İstanbul'un mimari ve kentsel gelişimine odaklanan seminerler, alan çalışmaları, disiplinler arası atölye üretimleri ve gezilerin düzenleneceği AURA Yaz Akademisi, 08 Temmuz - 02 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Dört haftalık program üç tema etrafında şekilleniyor:

Geçmiş (08-12 Temmuz): Prehistorik dönemden başlayarak, Roma, Bizans ve Osmanlı kültürlerinin İstanbul’un tarihsel perspektifini ele alan seminerler ve kültürel miras alanlarına rehberli geziler düzenlenecek.

Bugün (15-19 Temmuz): İstanbul'un karmaşık kentsel yapısı, yakın tarihteki mimari ve kentsel ölçekli gelişmeler ile birlikte ele alınacak, şehrin güncel meselelerine odaklanılacak.

Gelecek (22 Temmuz-02 Ağustos): İstanbul’un geleceğini hayal eden atölye çalışmaları düzenlenip kentin modern ve çağdaş mimari yapılarına, yapıları tasarlayan mimarlar eşliğinde, birebir etkileşim imkanı veren geziler gerçekleştirilecek. Finalde, kolektif atölye çalışmaları ve sunumlara yer verilecek.

Uzman akademisyen ve meslek profesyonelleri eşliğinde düzenlenecek AURA Yaz Akademisi programına Mimarlık, Şehir Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ve ilgili disiplinlerde lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim alan öğrenciler ve genç profesyoneller katılabilir. Eğitim dilinin İngilizce olduğu bir aylık çalışma sonrasında katılımcılar atölye üretimlerini sergiye dönüştürecek ve AURA Yaz Akademisi katılım sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Katılımcı sayısının 20 kişi ile sınırlı olduğu programa son başvuru tarihi 01 Haziran 2019.

AURA Yaz Akademisi hakkında detaylı bilgi edinmek ve program ücretlerini öğrenmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)