EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Ayakkabı Dünyası, Lamp 83 İle Aydınlanıyor…

Aydınlatma aygıtları üretiminin önde gelen Türk firması LAMP 83, sektörünün lider firmalarından Ayakkabı Dünyası’nın İstanbul’daki yeni genel merkezini aydınlattı.

Ayakkabı mağazacılığının önde gelen firmalarından Ayakkabı Dünyası, Ankara’da bulunan genel merkez ofisini İstanbul’a taşıdı. Mimari tasarımı ve projesi firma bünyesindeki mimarlar tarafından dizayn edilen Ayakkabı Dünyası genel merkez ofisi, özel tasarım ürünler ile aydınlatıldı.

Firma, genel merkezinin aydınlatmasını, aydınlatma aygıtları üretiminin önde gelen Türk firması LAMP 83’e emanet etti. Maslak’taki USO Center’da bulunan yeni genel merkez ofisi, 1.300 m2’lik kullanım alanına sahip olup iki kattan oluşuyor. Açık ofis konseptinde tasarlanan merkez, dinlenme alanı, showroom, çalışma ofisleri, yönetici ve toplantı odalarından oluşuyor.


Toplam 302 adet LAMP 83 ürünü kullanılan projenin aydınlatmasında, çalışanların verimli ve rahat çalışmasını sağlayacak görsel konforun yanı sıra, sadece LED’li ürünlerin kullanımı ile enerji tasarrufu yapılması ön planda tutuldu.

Genel aydınlatmada, LAMP 83’ün projelere özel ürün tasarlama ve üretme kabiliyeti ile ortaya çıkmış olan sıva üstü aydınlatma aygıtları kullanılırken, özel olarak tasarlanan ve kablo tavasına monte edilen bu üründen 150 adet kullanıldı.

Yönetici masaları için 20W’lık 17 adet ve personel masaları için ise 40W’lık 31 adet ARK LED sarkıt ürünü tercih edildi

Toplantı odaları, 181 veya 356 cm uzunluğa sahip toplam 3 adet özel tasarım dikdörtgen LED sarkıtlarla aydınlatılırken, yönetici odaları için de 70 adet özel tasarlanmış sıva üstü ürünler kullanıldı.

Showroom aydınlatması ise sergilenen ürünleri ön plana çıkaracak şekilde 26 adet 30W gücünde PrideLED spot kullanılarak gerçekleştirildi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)