Aydabir Söyleşisi: "Tasarımda Hayal Gücü"

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından düzenlenen Aydabir'in 18. söyleşisi, "Tasarımda Hayal Gücü" temasıyla gerçekleştirildi. Tasarımcı Doruk Kubilay'ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Erdem İşler konuşmacı olarak katıldı.

Tasarımda Hayal Gücü

İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen Aydabir söyleşi serisinin 18. etkinliği, 18 Kasım Pazartesi günü "Tasarımda Hayal Gücü" temasıyla addresistanbul'da düzenlendi. Doruk Kubilay'ın moderatörlüğündeki söyleşiye iç mimar Hasan Burak Akyıldız ve iç mimar Erdem İşler konuşmacı olarak katılarak iç mekan tasarımları ve ürün tasarımlarındaki hayal gücü ile kurgu süreçlerini paylaştı.

Geleneksel Aydabir söyleşisinde "Tasarımda Hayal Gücü" başlığı altında Doruk Kubilay, Erdem İşler ve Hasan Burak Akyıldız, iç mekan tasarımları ve ürün tasarımlarındaki hayal gücü ile kurgu süreçlerini, ilham kaynaklarını izleyicilere aktardı. Görsellerle desteklenen söyleşide vizyon, bakış açısı ve estetik anlayışlarıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleşti. Söyleşi, izleyicilerin ve genç meslektaşların soruları ve konuşmacıların bireysel deneyimlere dayalı cevaplarıyla tamamlandı.

Aydabir söyleşi dizisi, mimarlar, üniversite öğrencileri ve sektör profesyonellerinden büyük ilgi görüyor. Farklı disiplinlerden gelen konuşmacıların yer aldığı söyleşilerde güncel, sosyal ve ilham veren konular özgür ve samimi bir ortamda ele alınıyor. 2022 yılında devam eden Aydabir söyleşi dizisinin bir sonraki etkinliği, yeni bir tema ile Ocak ayında İDEALİST Merkez'de gerçekleşecek. Aydabir söyleşi serisinin tüm videolarına İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalından ulaşmak mümkün.

Konuşmacılar:

Hasan Burak Akyıldız: İç mimarlık eğitimine 1999'da Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünde başlayan Hasan Burak Akyıldız, eğitimi sırasında mobilya ve ürün tasarımına ilgi duyarak Endüstriyel Tasarım Bölümü'ne yönlendi. 2009'da İstanbul Ataşehir'de kendi ofisini açan Akyıldız, iç mekan tasarımının yanı sıra mobilya tasarımı ve üretimine odaklanarak şirketinin bünyesinde bir ahşap atölyesi kurdu. Akyıldız ve ekibi, doktor klinikleri, özel mobilya tasarımları başta olmak üzere ofis, ev ve ticari mekanların tasarımına yönelik profesyonel hizmet sunmaktadır.

Erdem İşler: Berlin doğumlu Erdem İşler, öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 2009 yılında üniversiteden arkadaşı Emre Özücoşkun ile Cisimdesign'ı kurdu. Restoran, kafe, otel, konut ve mağaza gibi farklı alanlarda projelere imza atan İşler, çeşitli iç mimarlık projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Doruk Kubilay: 1988 doğumlu Doruk Kubilay, Grafik Tasarım Bölümü'nden mezun olduktan sonra Milano'da araştırmalarını ve mesleki girişimlerini sürdürdü. 2010'da Studio Lugo'yu hayata geçiren Kubilay, iç mimari tasarım ve ürün tasarımı üzerine çalışmaktadır. Tasarladığı ürünler Avrupa'da farklı galeriler tarafından temsil edilmektedir. İDEALİST İç Mimarlık Derneği'nin yönetim kurulunda aktif olarak görev almaktadır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)