Belçika’nın Yavaş Kabinleri

Yavaş kabinler kentlilerin tükenen güç ve enerjileri için kendilerini şarz etmelerine yardımcı olan, kendi kendine yeten, bağımsız bir kulübedir. Sessizlik kulübesi diye de adlandırılan bu kabin/kulübeler bozulmamış doğanın içinde doğanın huzurunda ona hiçbir zarar vermeksizin yaşamı ve doğayı yeniden hissetmeye yardımcı olan bir konsepte sahip. 

Toplumsal ve çevresel ihtiyaçlara göre şekillenen kabinler  uygun fiyatlı, uzun ömürlü ve minimal etkideki teknolojiyle birlikte çevreye adapte olan materyallerden oluşuyor. Karbon ayak izi oldukça düşük olan mobil eko evler, doğanın içinde gizlenmek için ekolojik ve hareketli bir yaşam mümkün mü sorusuyla başlayan ilk aşamalarını, şimdiler de ilham verici, yenilikçi ve çok işlevli sistemi sayesinde ilgi toplamaya devam ediyor.

Kiralanabilir veya  satılabilir kabinler dayanıklı ve sürdürülebilir malzemelerle üretilmiştir.  İç mekanlardaki ahşaplar atık ahşaplardan üretilmiş olup  tamemen kendi kendine yeten sistemlerle gerçek ve saf bir yaşamı yeniden kentliye hatırlatıyor

Hafta sonu için doğaya kaçmak isteyen şehirlilere Belçika’nın yavaş kabinleri ilham verici olabilir.


Proje Künyesi: 

Proje Adı: Belçika'nın Yavaş Kabinleri

Tasarımcı: Xavier Leclair

Bölge: Belçika

Yıl: 2017

Fotoğraf:  Jonas  Verhulst

Kaynak: archdaily


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)