Bodrum’daki Livadi Konacık Evleri’nde GOOA Architects İmzası

GOOA Architects'in liderliğindeki Mimar Emre Arslan tarafından tasarlanan Livadi Konacık Evleri, Bodrum'un merkezinde yer alırken kullanıcılara kent yaşamının avantajlarını sunarken aynı zamanda mahremiyet hissi sağlama amacıyla özel olarak kurgulanmış. Sürdürülebilir bir yaklaşımla tasarlanan bu konut projesi, çağdaş formları doğal ve yenilikçi malzemelerle birleştirerek modern bir yaşam alanı sunmayı hedefliyor.

Livadi Konacık Evleri

1360 metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilen Livadi Konacık Evleri, dört adet villa içeriyor ve her biri özel yüzme havuzuna sahip. Mahremiyetin korunması ve çağdaş tasarım algısının oluşturulması için üst katlardaki balkonlara genişleyen ahşap ayırıcılar yerleştirilmiş. Ayrıca, iç mekanlarda gün ışığından maksimum düzeyde faydalanmak için cephedeki doğramalar geniş ebatlarda ve kayar sistemle tasarlanmış.

Livadi Konacık Evleri

Doğal ve zamansız bir görünüm elde etmek amacıyla cephede düzensiz kültür taşları kullanılarak, yerel iklim koşullarına uyum sağlanması hedeflenmiş. Ayrıca, cephede doğal taş, ahşap ve metal detayların uyumlu bir şekilde kullanılmasıyla modern ve sürdürülebilir bir etki yaratılmış. Bant pencereler ise iç mekana kontrol edilmiş bir ışık girişi sağlıyor.

İç mekan tasarımlarında da dış cephede olduğu gibi doğal malzemeler ve modern tasarım kararları ön planda tutulmuş. Açık plan yaşam alanlarında maksimum hareketlilik sağlanırken Amerikan mutfakta optimum depolama alanı sağlanmış. Tasarımda detaylara da önem verilmiş; hayalet merdiven ve çakıllı bitki köşesi gibi unsurlar öne çıkarılmış.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)