Boyada Yeni Çağ

Benzersiz formülü sayesinde silindiğinde parlama yapmayan Elegans Infinity matlığını ve renklerini uzun süre koruyarak tasarımın zamana yenik düşmesine engel oluyor.

Elegans Infinity

Antik çağlardan günümüze; tarihe, mekâna ve zamana imza atmak isteyenlerin; var oluşun temsili için boyayı seçmeleri tesadüf değil. Boya; mekânları soğuk betonarme yapılardan ruhu olan yaşam alanlarına çeviren iç mekân tasarımının temel ögelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. İç mekân tasarımında eskiden sadece renklendirme için kullanılan boya; günümüzde matlık derecesi, inovatif özellikleri ve performansı ile tasarımın teknik bir öğesi olarak varlığını sürdürüyor.

Matlığın Hakimiyeti

Parlak, yarı mat, soft mat, mat ve tam mat olarak sıralanan matlık dereceleri tasarımın ruhuna uygun seçildiğinde mekânın ambiyansını hızla değiştiriyor. İç mekân tasarımlarında son yılların favorisi mat boyalar; kusurları kapatma ve renk doygunluğu açısından benzersiz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Işığı neredeyse hiç yansıtmayan tam mat boyalar; son yıllarda iç mekân tasarımların favorisi olan koyu renkleri elegan ve sofistike göstermenin en doğru yolu. Benzersiz formülü sayesinde silindiğinde parlama yapmayan Elegans Infinity matlığını ve renklerini uzun süre koruyarak tasarımın zamana yenik düşmesine engel oluyor.

Elegans Infinity

İç Mekânın Hava Kalitesi

Değişen dünya ile şehirlerimiz kadar iç mekânların da hava kalitesini düşünüyoruz. Daha az alerji, daha sağlıklı uyku, daha zinde bir hayat için önemi kanıtlanmış olan iç mekân hava kalitesi; ofislerden evlere, yatak odalarından salonlara her alan için tasarımın temel amaçlarından biri haline geldi. Yaşam alanlarımızın nefes alan ve nefes aldıran mekânlar haline gelmesi için dokudan, boyaya tasarımdan tekniğe tüm detayların doğa ile uyum içerisinde olmasına dikkat ediyoruz. Solvent bazlı boyalardan su bazlı boyalara geçişin ardından; değişen dünya ile birlikte boyalardan beklenenler de değişti. Kokusuz, düşük VOC oranına ve karbon ayak izine sahip iç cephe boyalarıyla tasarımın görsel faydası işlevselliğiyle birleşiyor.

Sürdürülebilir Tasarımın Mimarı 

İç mekânda tasarımın seneler sonra dahi ilk günkü ruhunu koruyabilmesi için kullanılan malzemelerin niteliği kadar performansı da önemli. Özellikle cafe, otel, ofis, okul gibi ortak kullanım alanlarında dayanıklı malzemelerin seçilmesi tasarımın ömrünü uzatılabilir. Sürtünme izi dayanımı yüksek, rengini ve matlığını uzun yıllar koruyan, maksimum kapatıcılığı ile sarfiyatı azaltan Elegans Infinity; benzersiz yapısı sayesinde tasarımda bütünsel sürdürülebilirliği sağlıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)