Bürotime, German Design Award ile Uluslararası Arenadaki Ödüllerine Yenisini Ekledi

Geliştirdiği özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla uluslararası arenadaki başarısını perçinleyen Bürotime, “Note” isimli toplantı masası ile tasarım alanında inovatif ve öncü fikirlerin yarıştığı German Design Award 2019’un (Alman Tasarım Ödülleri) sahibi oldu.

Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) tarafından düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak kabul edilen German Design Awards 2019’un (Alman Tasarım Ödülleri) kazananları belli oldu. Bu yıl 49.su düzenlenen yarışmada Bürotime’ın Note isimli ürünü, “Excellent Product Design” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yalın tasarım dili ve güçlü duruşuyla toplantı alanlarına yeni bir soluk kazandıran Note, Design Turkey, Red Dot ve iF Design Ödülleri’nin ardından “başarıyı görünür kılan ödül” sloganıyla dünyanın en seçkin tasarım ödüllerinden biri olan German Design Award ile uluslararası başarısını bir kez daha tescilledi.

Geleneksel yarışma süreçlerinin aksine German Design Award’da değerlendirmeye alınan ürünler, başvuru sistemiyle değil; uluslararası tasarımcıların içerisinde bulunduğu bağımsız jüri üyelerinin özgün ve özel bulduğu tasarımları değerlendirilmek üzere seçmeleriyle farklılık kazanıyor. Ürünlerin German Design Award’a aday gösterilmesinin bile büyük önem arz ettiği yarışmada ödül kazanan ürünler, tasarım kalitesini dünya sahnesinde kanıtlamış kabul ediliyor. Her biri alanında duayen tasarım uzmanlarından oluşan jürinin on binlerce ürünü değerlendirmesiyle belirlenen ödüllü tasarımlar, 8 Şubat 2019 tarihinde Frankfurt’ta gerçekleştirilecek Ambiente fuarında, göz alıcı bir sergi eşliğinde sahiplerini bulacak.

Bürotime ile Ödüllü Çalışma Alanları

b.design team’den Utkan Kızıltuğ ve Arif Akıllılar’ın tasarladığı Note; zarafeti ve sağlamlığıyla kullanım amaçlarına göre farklı boyut ve formlarda tasarlanabildiği gibi, zengin renk alternatifleriyle toplantı grubunda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi çözümler sunuyor. Zamana direnen tasarımların ortak noktasının yıllar geçse de ürünlerin sağladığı görselliğin eskimemesi ve kullanıldığı mekânlara işlevsellik dışında da değer katması olduğu düşünesiyle kurgulanan Note, yalın tasarım çizgilerini kalite algısıyla birleştirerek benzersiz bir ürün olma özelliği taşıyor. Ofislerin düzenlenmesinde prestije verilen önemi tek başına sergileyen Note; bir mobilyadan daha öteye giderek özgün duruşuyla gücü sembolize ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)