EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Campera Hotel: ​Glamping Deneyimi Ultra Lüks Kavramıyla Buluşuyor

Glamping deneyimi ultra lüks kavramıyla buluşuyor.

Kuzey Amerika’da benzersiz olan Campera, Valle de Guadalupe’ye gömülmüş, şamandıralarla çevrili, ateş altında kalmak için kullanılan lüks bir balon otel. Balon otel  Campera sürdürülebilirliğe odaklanan ve lüks deneyim sunan eşsiz bir ekolojik otel olma özelliğini taşıyor. 

                                   

Ziyaretçilerine  sürükleyici bir glamping deneyimi yaşatan otel, Amerika’da üzüm bağlarının arasına kurulmuş ve sert iklime dayanıklı şekilde tasarlanmış. Odaları iklim kontrollü özel sistemlerle kurgulanmış olan Campera’nın balonları, Fransa’da özel olarak tasarlanmış. Doğa ile etkileşimin maksimum derecede olduğu otelde odalar üzüm bağlarına bakan bir sırada dizilmiştir. Teknik olarak çadırda konaklamanın unutulduğu odada mavi gökyüzü ve manzara ile gerçeklik hissi yaşatılıyor. Basınçla hava sisteminin sağlandığı iç mekânlarda mahremiyet gölgelik perdelerle sağlanabiliyor aynı zamanda iklim kontrolü özelleştirilerek kişisel tercihlere bırakılıyor. Aydınlatma sisteminin de özenle düşünüldüğü balonlarda geceleri farklı renk ayarlarıyla gökyüzü seyredilebiliyor. Campera Hotel,  glamping deneyimini ultra lüks kavramıyla buluşturan epik bir konaklama mekânı.

Ziyaretçilerine sürükleyici bir glamping deneyimi yaşatan otel, Amerika’da üzüm bağlarının arasına kurulmuş ve sert iklime dayanıklı şekilde tasarlanmış.                                                                                                                          


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)