Daha İyi Bir İç Mekan İklimi Sağlayarak Bakteri Oluşumunu Engelliyor

İnsan hayatının yüzde 90’ı kapalı alanlarda geçiyor. Bu oran evlerde yüzde 60, iş yerlerinde yüzde 29, açık havada yüzde 10, arabada yüzde 1 olarak sıralanıyor. Buna göre en önemli besin kaynağımız kapalı alan havası oluyor. İç mekan konforunu sıcaklık, nem, küf, ses, emisyon, koku ve ışık gibi faktörler etkiliyor. Bu noktada iç mekan havasını düzenleyen sağlıklı sıva ve boya sistemlerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kapsamında iç mekan havasının öneminden bahseden Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer, iç cephelerde Baumit Klima ve Baumit lonit sağlıklı sıva ve boya sistemleriyle optimum nem dengesini sağlayarak bakteri, küf ve virüslere son verdiklerini belirtti.

Dört kişilik bir hanede günde ortalama beş litre su buharı oluşuyor. İç mekanlarda sağlıklı nem aralığının yüzde 40 ila yüzde 60 arasında olması gerekiyor. Bu rakamların altına inildiğinde gözlerde, boğazda ve ciltte kuruluk yaşanıyor; yüksek seviyede ince toz ve yüksek enfeksiyon riski oluşuyor; üstüne çıkıldığında ise virüsler, bakteriler ve küfler çoğalıyor, yorgunluk hissi ile alerji ve astım riski artıyor. Bu noktada birçok özelliği ile sektörde öne çıkan ve tercih edilen Baumit Klima sağlıklı sıva ve boya sistemleri kapalı yaşam alanlarında bağıl nemi sağlıklı değerler olan yüzde 40 ila yüzde 60 arasında tutuyor. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kapsamında açıklama yapan Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer, Baumit Klima ve Baumit lonit sağlıklı sıva ve boya sistemlerinin daha iyi bir iç mekan iklimi sunduğunu, optimum nem dengesini sağladığını, antistatik özelliğiyle toz tutmadığını, bakteri, virüs ve küf oluşumuna engel olduğunu, alerjik astım riskini düşürdüğünü, sağlığa zararlı madde içermediğini ve doğal ham madde mamulünden oluştuğunu belirtti. 

Nem düzenleyici, mineral bazlı ve toksik olmayan özellikleri ile öne çıkıyor

Baumit Klima

İnsan hayatının yüzde 90’ı kapalı alanlarda geçiyor. Bu oran evlerde yüzde 60, iş yerlerinde yüzde 29, açık havada yüzde 10, arabada yüzde 1 olarak sıralanıyor. Buna göre en önemli besin kaynağımız kapalı alan havası oluyor. İç mekan konforunu sıcaklık, nem, küf, ses, emisyon, koku ve ışık gibi faktörler etkiliyor. İç mekan havasını düzenleyen sağlıklı sıva ve boya sistemlerinin önemi de bir kez daha ortaya çıkıyor. Baumit sağlıklı sıva ve boya sistemlerinin Klima Sistem ve Baumit lonit Sistem ürün grupları olarak ikiye ayrıldığını ifade eden Dinçer, “Nem düzenleyici, mineral bazlı ve toksik olmayan Baumit Klima yelpazesindeki ürünler, iç mekan havasını tamamen bağımsız olarak düzenliyor. Kireç içeriği ile havadaki nem oranının çok yüksek olmasını ve küf riskini önlüyor. Böylece yıl boyunca ne çok fazla nemli ne de çok kuru olan bir iç mekan havası sağlanıyor. Klima Sistem ürün grubu içerisinde yer alan iç mekan boyası KlimaColor da içerisindeki 450’ye yakın renk tonu ile öne çıkıyor. Baumit lonit Sistem ise Baumit lonitFinish ve lonitFino saten sıvaları ile Baumit lonitColor iç cephe boyasından oluşuyor ve yaşam alanlarına bütüncül bir sistem olarak nefes katıyor. Psikologlar tarafından seçilen ve ruha iyi gelen 66 renk tonuna sahip lonitColor, rahatlatıcı renkleriyle doğal hava iyonları üreterek iç mekan havasını aktif olarak iyileştiriyor.” diyerek sözlerini tamamladı. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)