Dalgalı Camlı Paneller Mağazayı Kaplıyor

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
SUPERIMPOS HUAWEI AMİRAL MAĞAZASI PEKİN'İN TASARIMINI DEVRALDI

HUAWEI AMİRAL MAĞAZASI

Superimpose, Huawei'nin Pekin'in tarihi merkezinde, özellikle de Yasak Şehir yakınlarındaki uzun soluklu bir alışveriş caddesi olan Wangfujing'de yer alan ilk Amiral Gemisi Mağazası'nın tasarımını üstlendi. Tasarım, Yasak Şehir ve Çin Seddi gibi Pekin'in eski simgelerinden esinlenen mimari unsurların çağdaş bir yeniden yorumunu içeriyor. İki kat boyunca 1200 m2'den fazla alana yayılan mağaza, Huawei'nin bağlantılı ve akıllı bir dünyaya olan bağlılığıyla uyum içinde.

HUAWEI AMİRAL MAĞAZASI

Superimpose'un 'beklenti + 1' sloganına uygun olarak iç mekanda, Huawei'nin çeşitli ürün portföyünün en iyi şekilde sergilenmesini sağlayan minimalizm ile karakterize edilen merkezi bir ürün showroomu bulunuyor. Ayrıca, etkileşim ve keşif için 'Urban Oasis Café' gibi alanlar sağlayan 'Urban Living Room' konsepti tanıtıldı. Düzen, eski Çin mimarisini anımsatan kareler dizisini, ölçek çeşitliliğini ve simetriyi takip ediyor.

HUAWEI AMİRAL MAĞAZASI

SUPERIMPOSE'UN YENİLİKÇİ TASARIMI SİMETRİ VE ZARAFET SUNUYOR

Superimpose Architecture tasarım ekibi, orijinal ayak izinin simetri eksikliğini gidermek için mağazayı simetrik bir satış alanına ve temalı Urban Oasis Café'ye ayıran kalın bir kireç taşı duvar ortaya koymuş. Çin Seddi'nden esinlenen bu sağlam bölücü, tuğla bir duvarı andırıyor. Davetkâr bir oturma odasını andıran kafede sıcak malzemeler, ahşap tavan panoları ve yemyeşil duvarlar ürün etkileşimini teşvik ediyor.

HUAWEI AMİRAL MAĞAZASI

Eski Çin mimarisini yansıtan cephede, şehrin dalgalı çatı hatlarını taklit eden kavisli UHPC panellerle çerçevelenmiş iki katlı yüksek bir cam cephe yer alıyor. Teknik hassasiyet temiz bir bitiş sağlıyor ve 8,8 metre yüksekliğindeki cam paneller yoldan geçenleri mağazanın içine davet ediyor. İçeride, Oasis Café'deki LED kavisli ekran, dış ve iç mekanı sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayarak aşırı süsleme olmadan davetkar bir giriş yaratıyor. Tasarım, Huawei'nin Pekin'in kalbindeki dijital ekosistemine öncelik veriyor.

HUAWEI AMİRAL MAĞAZASI

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)