Dubai'deki Gökdelen Bütünsel ve Lüks Yaşam Arasında Köprü Kuruyor

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
SIX SENSES RESIDENCES DUBAİ MARİNA'DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Woods Bagot ve WSP Middle East tarafından tasarlanan butik konaklama grubu Six Senses'in süper yüksek gökdeleni, ultra lüks yaşamı sağlıklı yaşam merkezli bir felsefeyle birleştiriyor. Emirlikte inşaatı devam eden Six Senses Residences Dubai Marina'nın 517 metre yüksekliğinde olması ve 2028 yılında tamamlandığında dünyanın en yüksek konut kulesi unvanını alması planlanıyor.

Six Senses Residences Dubai Marina

Marina silüetinin üzerinde yükselen ince silüeti konik bir tepe ile taçlandırılmış. İçinde, 122 kat boyunca, lüks rezidanslar ve yarım kat penthouse'lardan tripleks Sky Mansions'a kadar 251 konut, ortak alanların 'katmanları' ile birlikte ortaya çıkacak. Her bir konut, sakinlerine biyofili ve klasik feng shui unsurlarının yanı sıra konut sağlığını teşvik eden özel olanaklarla aşılanmış bütünsel ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı deneyimi sunuyor.

Six Senses Residences Dubai Marina

DÜNYANIN EN YÜKSEK KONUT KULESİ LÜKS VE SAĞLIKLI YAŞAM ARASINDA KÖPRÜ KURUYOR

BAE merkezli gayrimenkul geliştiricileri Select Group, mimarlık stüdyosu Woods Bagot ve WSP Middle East iş birliğinde geliştirilen Six Senses Residences Dubai Marina, tüm konutlarında Marina, Palm Jumeirah, sahil şeridi ve ötesinin geniş manzaralarını kucaklayacak. İki ila dört yatak odalı, 1.977 fit kare ile 5.773 fit kare arasında değişen rezidanslar, ısmarlama ahşap doğramalar ve şık metalik vurgularla uyumlu, sıcak, altın bir parıltı veren hassas bronz vurgularla donatılmış. Bol güneş ışığı, tam boy pencerelerden ve karşılıklı uçlarda konumlandırılmış geniş balkonlara açılan kapılardan süzülerek iç mekanları aydınlatıyor.

Six Senses Residences Dubai Marina

Dört ve beş yatak odalı dubleks ve tripleks Sky Mansions, yaşam alanlarını, çalışma alanlarını, spor salonlarını ve sinema odalarını entegre eden açık plan programları ile geniş bir alana yayılıyor. Dubleks ve tripleks Sky Mansion'ların 8.997 fit kare ile 14.102 fit kare arasında değişen sakinleri, uzun ömürlülük, sağlık ve insan ilişkilerini geliştirmek için hazırlanmış bir dizi kapsamlı lüks olanağa erişebilir.

Six Senses Residences Dubai Marina

WOODS BAGOT TARAFINDAN WSP MIDDLE EAST İLE TASARLANDI

Six Senses Residences Dubai Marina'nın üst bölümündeki dört katta fitness tesisleri, eğlence, peyzajlı sosyal alanlar, sağlıklı yaşam tedavi alanları ve daha fazlası yer alıyor. Bağlantı seviyesi, üretkenlik ve eğlenceyi güçlü bir topluluk duygusuyla birleştiren bir etkileşim kovanını temsil ediyor. Olanaklar arasında bir sakin salonu, toplantı odaları, çalışma alanı, oyun odası, sinema ve açık hava spor salonu yer alıyor. Denge katı, sakinlerin hidroterapi uygulamaları ve saunaların yanı sıra şezlonglu bir sonsuzluk havuzunun keyfini çıkarabilecekleri, her şeyi kapsayan bir fitness ve sağlıklı yaşam yolculuğu sunmak üzere tasarlanmış.

Six Senses Residences Dubai Marina

Sakin ve bütüncül bir yapıya sahip olan uzun ömür katında bir uzun ömür kliniği, kristal ses şifa odası, hiperbarik tedavi odaları, masaj tedavi odaları, fitness stüdyoları ve bir spor salonu bulunuyor. Tasarım ekibi, 109. kattaki Horizon seviyesinde, peyzajlı bahçeler arasında gün doğumu yoga güvertesine jakuziler ve havuzun eşlik ettiği, canlı şehir manzarasından uzak bir inziva alanı yaratmış.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)