​Dünya’dan Çuhadaroğlu İmzalı Projeler

Bakü Olimpiyat Standyumu

Avrupa ülkelerinin katılımıyla Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen 1. Avrupa Oyunlarının gerçekleştirildiği Bakü Olimpiyat Stadyumu, Şor Gölü yakınlarında toplam 496 bin metrekare alana konumlandırılmıştır.

68 bin kişilik kapasiteli stadın 204 bin metrekaresi toplam kapalı alanı içermektedir. Proje, ticari alanlar, engelli, genel kullanım, basın ve özel kullanıma ayrılmış CIP, VIP ve VVIP kısımlarını içermektedir.

Türk inşaat firması Tekfen tarafından yapılan projenin tamamı Türk mühendislere aittir ve günümüzün tüm modern teknolojisi statta kullanılmıştır.

Konsept mimarisi Koreli mimarlık ofisi Heerim Architects&Planners tarafından çizilmiştir. Projelendirme ve yapım süresi 24 ay olarak belirlenen proje, Azerbaycan petrol şirketi Socar tarafından finanse edilip, yaptırılmıştır.

Yapımı 24 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen Bakü Olimpiyat Stadyumu projesinin, yaklaşık 15 bin m² alana sahip kapaklı giydirme cephe sistemleri, alüminyum kapı ve menfez doğramaları ÇUHADAROĞLU ALÜMİNYUM SANAYİ tarafından ÇUHADAROĞLU sistemleri ile yapılmıştır.

İNTERAX YANGINA DAYANIKLI DOĞRAMA SİSTEMLERİ VE OTOMATİK KAPILAR TERCİH EDİLDİ

Stadyumun yoğun sirkülasyona sahip alanlarına yangın senaryosuna uygun olarak tasarlanan ve kullanıcıların tahliyesine yardımcı olabilecek ÇUHADAROĞLU İNTERAX marka FPD 75 Serisi, EI sınıfı 90 dakika yangına dayanıklı doğrama sistemi uygulanmıştır. Stadyum içerisinde bulunan koridor boyunca odalar, pencereler ve ofis bölümleri yine FPD 75 Serisi yangına dayanıklı doğramalar ile yapılmıştır. Ayrıca stadyumun çeşitli mekanlarında kullanılan İnterax marka otomatik kayar kapılar da tercih edilen Çuhadaroğlu ürünlerindendir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)