​ECE'nin Siena Kiremitine İtalya'dan Tasarım Ödülü

ECE Holding’in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit tarafından üretilen ve tasarımı İtalya’da yapılan Siena; dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından A’Design Award’da ödüle layık görülerek, Türkiye’nin ilk uluslararası ödüllü kiremiti oldu. Siena tüm ayrıcalıklı özellikleriyle sektörünün en iddialı ürünü olmaya aday...

Ünlü İtalyan tasarımcı Ettore Giordano tarafından ECE için tasarlanan Siena tipi kiremit, Türkiye’nin uluslararası tasarım ödülüne sahip ilk kiremiti olarak sektöre damgasını vurdu.


Tasarımıyla Uluslararası ödüle sahip İlk Türk Kiremiti

Bir İtalyan tasarımcı tarafından tasarlanan ilk Türk kiremiti olan Siena kiremit modelinde yalınlık ön planda. Ana görevi suyu kanalize etmek olan bu ürün, su aktarma kanallarındaki yalın çizgiler sayesinde yoğun yağışlarda bile su taşırma problemini ortadan kaldırıyor ve pürüzsüz tasarımı sayesinde de çatıda kar yükünün uzun süre durmasına engel oluyor. Tasarımından dolayı birçok üstünlüğe sahip olan Siena kiremit, gerek uzun ömür gerekse estetik açıdan olduğu kadar döşeme kolaylığı açısından da son derece avantajlı.

Kiremit sektörüne yenilikler getirmeye devam edeceğiz

ECE Kiremit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Çenesiz, Ar-Ge çalışmaları sonucu özel bir hammadde ve formülle ürettikleri Siena tipi bioksit kiremitin tüm ayrıcalıklı özellikleriyle kiremit sektöründeki en iddialı ürün olmaya aday olduğunu belirtiyor.

Çenesiz, “Yıllardır geleneksel ürünlerle ilerleyen bu sektörde yeniliklere ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Ergonomi, sağlamlık ve su yalıtımı açısından fayda sağlayan yeni modellerin kullanıcılar tarafından talep edileceğine inanıyoruz. Çok güçlü bir AR-GE ekibimiz var. AR-GE merkezinde görev yapan mühendislerimizin uzun süreli uğraşları sonucunda özel bir hammadde ve formülle Bioksit kiremiti ürettik ve bu sayede kiremidin de ihraç edilebilir bir ürün haline geleceğine ve hak ettiği fiyat seviyesine çıkacağına inanıyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve A’Design Award’da aldığımız ödülle bunu kanıtladık. ECE olarak yeni kiremit modelleri geliştirmeye devam edeceğiz. Kiremit endüstrisinin hem yurt içinde hem de yurt dışında rekabet avantajı sağlayabilmesi adına da Bioksit Kiremit üretimi konusunda diğer üreticilere know-how desteği vereceğiz“ dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)