EcoLogicStudio, Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri Etkinliğinin Sekizinci Yılında Konuk Olarak Katıldı

İsviçre'nin önde gelen sıhhi tesisat şirketi Geberit, Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen "Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri" etkinliğinin bu yılki konukları, Londra merkezli mimari ve tasarım inovasyon stüdyosu ecoLogicStudio'nun kurucuları Prof. Dr. Claudia Pasquero ve Dr. Marco Poletto oldu. Etkinlik, mimarlar, mimarlık öğrencileri ve tasarımcılar için büyük bir ilham kaynağı olurken, "Biodesign in the Age of Artificial Intelligence: Deep Green" başlıklı konuşmalarıyla izleyicilere biyo-teknoloji ve sürdürülebilirlik konularında aydınlatıcı bilgiler sunuldu.

Prof. Dr. Claudia Pasquero ve Dr. Marco Poletto

EcoLogicStudio, sürdürülebilirlik ve çevre dostu tasarım konularında uzmanlaşmış bir stüdyo olarak tanınıyor. Prof. Dr. Claudia Pasquero ve Dr. Marco Poletto, Geberit'in davetiyle Türkiye'ye gelerek İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) mimarlar, mimarlık öğrencileri ve tasarımcılarla buluştu. Ayrıca İstanbul ve Ankara'da düzenlenen etkinliklerde, biyofilik tasarım, karbon nötr tasarım, biyoteknoloji, ekoloji ve teknolojinin mimarideki rolü gibi önemli konuları ele aldılar.

EcoLogicStudio'nun kurucuları, "Biodesign in the Age of Artificial Intelligence: Deep Green" başlıklı konuşmalarında son teknoloji mavi yeşil master planlama, biyotasarımın mimariye uygulanması ve yapay zeka kullanımının gelecekteki şehirlerin tasarımındaki önemini vurguladılar.

Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer, etkinliğin açılış konuşmasında Geberit'in "Güvenin Rahatlığını Yaşa. Yanındayız" temalarını vurgulayarak, teknoloji odaklı tasarımın yaşam alanlarında nasıl bir fark yaratabileceğine dikkat çekti. Geberit olarak sıhhi tesisat endüstrisinde sürdürülebilir bir dönüşümü desteklediklerini ve inovasyonun, üstün tasarımın ve kalitenin önemli olduğunu belirtti.

EcoLogicStudio'nun kurucu ortakları, biyofilik tasarımın gelecekteki şehirlerin tasarımında önemli bir rol oynayabileceğini ve sıhhi tesisatların, genişletilmiş kentsel mikrobiyom konseptinin bir parçası haline gelebileceğini vurguladılar. Bu konsept, suyun daha verimli bir şekilde kullanılmasını ve doğaya daha duyarlı tasarım çözümlerini içeriyor.

Sonuç olarak, "Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri" etkinliği, biyoteknoloji ve çevre dostu tasarımın geleceği hakkında önemli bir bilgi kaynağı oldu ve Geberit'in sıhhi tesisat endüstrisindeki liderliğini vurguladı. Bu etkinlik, teknolojinin ve doğaya dayalı tasarımın bir araya geldiği önemli bir platform sağladı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)